FAQ

  1. Czym są gry otome ?

W dużym skrócie są to gry skierowane do kobiet, których celem zwykle jest nawiązanie romansu z jedną męskich (czasem żeńskich) postaci. Najczęściej są to klasyczne visual novel (np. Hakuoki) bądź dating simy (TokiMemo GS), zdarzają się też RPG (Real Rode) . Dostępne są na chyba wszystkie możliwe platformy a na chwilę obecną (lipiec 2012) gry otome najczęściej wychodzą na PSP.

  2.Co to są gry BL?

Inaczej gry yaoi, skupiające się na homoseksualnych relacjach pomiędzy dwoma mężczyznami. Podobnie jak gry otome skierowane są do kobiet, w przeciwieństwie do gier bara.

  3. Czy gra XYZ jest przetłumaczona na angielski ?

Najlepiej sprawdzić takie rzeczy na Visual Novel Database. Jeśli tam nie ma nic o angielskim tłumaczeniu to na 99.9% ono nie istnieje.

To na razie tyle. W razie  pytań/sugestii możecie zostawić komentarz pod tą stroną albo wysłać mi mejla na adres ilmarien.nirael@gmail[dot]com

8 myśli w temacie “FAQ

    • Da się emulować PSP na kompie z tym, że nie wszystko działa, emulator podobno jest trudno ustawić tak żeby działał dobrze i nie zawsze chce łykać obrazy iso. Sama nie próbowałam emulacji więc z tym raczej nie pomogę.

    • Dating sim może być i otome i bishoujo (obojetne czy eroge czy nie) i jak sama nazwa wskazuje powinien zawierać jakaś symulacje np jak w tokimemo podnoszenie statystyk, planowanie dnia czy coś w tym stylu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.