Kyoukai no Shirayuki: Sumifu Shikimi

SUMIFU SHIKIMI
VA: MATSUOKA YOSHITSUGU

Podczas wystawy Mashiro ogląda fioletowe lustro otoczone kolcami. Spotyka przy nim młodego mężczyznę, który pyta ja czy się dobrze czuje bo ma dziwny wyraz twarzy. Mashiro mówi, że kolce lustra sprawiają bolesne wrażenie.

Kilka dni później wracając z pracy Mashiro słyszy głos który mówi, że pragnie bólu. Zdziwiona dziewczyna rozgląda się po najbliższym otoczeniu i zauważa siedzącego na ziemi faceta, który wygląda jakby się źle czuł. Mężczyzna prosi Mashiro by powiadomiła policjanta z pobliskiego posterunku. Dziewczyna ściąga więc policjanta i towarzyszącego mu młodego blondwłosego chłopaka. Kiedy cała trójka wraca do potrzebującego panowie reagują krótkim: O! Shikimi znów zasłabł. Po przetransportowaniu Shikimiego do budki policyjnej jego dwaj koledzy proszą Mashiro by w ramach podziękowań za pomoc została na herbatę. Policjant przedstawia się jako Zenno Yori a blondynek to Kakeya Saji- host pracujący w jednym z pobliskich klubów. Mężczyzna któremu pomogła Mashiro to Sumifu Shikimi- tatuażysta. W tym całkiem wesołym towarzystwie Mashiro spędza całkiem miło czas. Yori zaprasza ją by wpadała częściej a Mashiro słyszy oderwany od rzeczywistości głos który mówi i tak nie przyjdziesz. Saji i Shikimi odprowadzają dziewczynę a przy pożegnaniu Mashiro słyszy kolejny głos: Jestem samotny. Nie chcę być sam.

W drodze do pracy Mashiro po raz pierwszy ląduje w świecie luster. Najpierw wybiera się do świata lustra otoczonego kolcami. Mashiro czuje się jakby w skórę wbijały jej się igły a nawet powietrze wydaje się kłuć. Centralne miejsce zajmuje stworzona z kolców kula wewnątrz której dziewczyna widzi ludzką sylwetkę. Kula otwiera się i wewnątrz Akagami spotyka Shikimiego. Jak się okazuje Shikimi nie odczuwa bólu i chce by Shirayuki wytłumaczyła mu na czym on polega, po czym gryzie Mashiro w nadgarstek i mówi, że smakuje owocem granatu. Dziewczyna ucieka i trafia do kolejnego lustra. Tym razem jest świat stworzony ze słodyczy, które częściowo zaczęły się psuć. W chatce z piernika spotyka Sajiego, który mówi jej że jest pierwszą osobą jaka tu trafiła. Saji chce by Mashiro z nim została po czym gryzie ją w gardło. Dziewczyna daje nogę i trafia do lustra które wygląda jak impreza u Szalonego Kapelusznika. Zjawia się też Kapelusznik- Yori. Zenno mówi Mashiro, że ich odpowiednicy w rzeczywistości nic nie pamiętają ze świata luster i wciska Mashiro kit o tym, że jeśli komuś powie o świecie luster to umrze lol. Yori gryzie Mashiro w płatek ucha. Po odwiedzeniu trzech luster Mashiro wydostaje się z ich świata.

Mashiro po raz kolejny spotyka się z chłopakami na herbacie u Yoriego. Panowie graja w kamień-nożyce-papier o słodycze lol. Shikimi poza tatuażem zajmuje się też rysunkiem i spacerami nocnymi.

Wracając z pracy Mashiro znajduje anemicznego Shikimiego i odprowadza go do domu w którym znajduje się też jego studio tatuażu. po drodze parę razy się gubią bo Sumifu nie bardzo wiedział w którą stronę mają iść. Po dotarciu do celu Shikimi mówi Mashiro, że może przenocować bo i tak nie spodziewa się żadnych klientów. Dziewczyna odmawia bo się za dobrze nie znają, więc Shikimi proponuje jej żeby została kanban musume studia.

Przed pracą Mashiro wybiera się w odwiedziny do policyjnej budki i po drodze znajduje śpiącego na ulicy Shikimiego. Budzi go przy pomocy starożytnej sztuki budzenia: macnięcia zimnym lodem. Razem idą do Yoriego a policjant i Saji mówią Shikimiego, żeby przestał zasypiać gdzie popadnie bo się o niego martwią. Shikimi pyta Mashiro czy ona też się o niego martwi, po czym wywiązuje się dyskusja na temat tego jakie całą ekipę łączą relacje. Po ustaleniu, że Shikimi to dobry kolega, Mashiro zgadza się odwiedzić tatuażystę w pracy.

Shikimi wysyła Mashiro wiadomość w której prosi by przyniosła mu lody a w zamian on zrobi jej zmywalny tatuaż. Mashiro się zgadza na taka wymianę i chce by Shikimi zrobił jej z henny Rabimana (maskotka jaką Mashiro ma m.in. na rajstopach). Kończy się jednak samowolką artystyczną Shikimiego, bo dziewczyna go tak inspiruje.

Przed stacją Mashiro widzi rysującego Shikimiego ale widząc, że flirtują z nim trzy lachony, postanawia nie podchodzić. Shikimi jednak ja zauważa i mówi wścibskim panienkom, że nie ma dziewczyny ale jest ktoś, kim jest bardzo zainteresowany.

Mashiro widzi plakat o pokazie fajerwerków i chce zaprosić Shikimiego. W studiu jednak dziewczyna jest świadkiem tego jak Sumifu odmawia  wybrania się na fajerwerki z koleżanka po fachu. Mashiro myśli, że chyba jednak nici z jej planów ale Shikimi ja zaprasza na pokaz awwww(*´▽`*)W trakcie pokazu trzymają się za ręce.

Parę dni później Shikimi zaprasza Mashiro do studia bo potrzebuje kogoś, kto by interesu popilnował bo on na zakupy musi wyjść. Kiedy Mashiro pilnuje studia zjawia się stały klient Shikimiego- Iwase, który mówi dziewczynie, że Sumifu musi być nią bardzo zainteresowany. Shikimi wraca i rozmawiają o tatuażach: Iwase chce się pochwalić sową jaką wytatuował mu Shikimi zaczyna się rozbierać ale Shiki ratuje dziewicze oczy Mashiro i pokazuje jej zdjęcie tatuażu. Kiedy dziewczyna bierze fotografię do ręki zacina się papierem i ląduje w świecie luster. Lustrzany Shikimi znowu prosi Mashiro by opowiedziała mu czym jest ból.

Mashiro dostaje od Ataru konpeito w prezencie więc postanawia się podzielić cukierkami z wesołą gromadką Yoriego :)

Mashiro: Dostarłeś tu bez omdlenia?

Shikimi: Nooo, dostanę jakaś nagrodę?

Nagrodą Shikimiego jest konpeito. Jak się okazuje tatuażysta bardzo je lubi bo ma kolce. Shikimi wsuwa Mashiro cukierek do buzi ( complete with あ~ん). Kiedy do akcji nakarmić Mashiro próbuje dołączyć Saji, Yori w końcu prosi ich wszystkich żeby się ogarnęli bo są w budce policyjnej lol.

Mashiro i Ataru jedzą razem drugie śniadanie i Ataru mówi Akagami, że jeśli ten straszny facet (w sensie Shikimi) sprawia jej problemy to powinna zerwać z nim kontakt. Mashiro docenia, że Ataru się martwi ale mówi jej, że Shikimi tylko tak wygląda. Ataru mówi Mashiro, że jeśli się zakochała w nim to ma jej pełne wsparcie :)

W drodze do studia Mashiro spotyka Iwase, który odradza jej odwiedziny w tym dniu bo jak tłumaczy Shikimi to typ który wszystkich przyjmuje z otwartymi ramionami. Dziewczyna nie bardzo wie co mężczyzna ma na myśli ale kiedy wchodzi do studia widzi młodą kobietę siedząca Shikimiemu na kolanach. Jak się okazuje panna chce by Shikimi wytatuował jej coś na piersi. Shiki pyta Mashiro o opinię a ona sugeruje jakiś gotycki kwiat. Panna wychodzi, Sumifu zabiera się za szkicowanie a Mashiro chce się zmyć cichaczem ale Shikimi prosi ja by została bo łatwiej mu się skupić w jej towarzystwie i daje jej słodycze w kształcie króliczków 🐰

Rozpoczyna się nowy semestr. Mashiro w drodze z uczelni do Yoriego wpada przypadkiem na szemranego typa z pajęczym tatuażem. Kiedy odwiedza Shikimiego, chłopak maluje swoje paznokcie na czarno ładnie pachnącym lakierem i oferuje Mashiro, że jej też może wymalować, bo ma bardzo ładne pazurki. Dziewczyna jednak odmawia bo przy jedzeniu pracuje i nie może mieć ciemnych paznokci. Shikimi prosi ją więc by pomogła mu przy malowaniu bo prawą dłoń ciężko wymalować (łącze się w bólu). Przy malowaniu Mashiro prawie spada z sofy ale Shikimi w porę łapie ja ramieniem (ma się ten refleks).

Pewnego dnia Mashiro znajduje na ulicy dość mocno poturbowanego Shikimiego. Chłopak mówi, że się przewrócił ale Mashiron wyczuwa kłamstwo na kilometr ale nie naciska. Shikimi nie chce iść do szpitala więc Akagami zabiera go do siebie, gdzie go opatruje i mówi mu, że kiedy widzi go takiego to ją też to boli, przez co ląduje w świecie luster.  Lustrzany Shikimi mówi Śnieżce, że zasada jego świata jest prosta: nic nie może go tu zranić. A w rzeczywistości sam się rani bo nie czuje bólu i dlatego, też nosi na jednej ręce rękawiczkę.

Mashiro odwiedza budkę policyjną. Saji częstuje ją ciastkami po czym oboje wybierają się w odwiedziny do Shikimiego. Po drodze robią zakupy, żeby mu coś ugotować, co okazuje się świetnym pomysłem bo Shikimi chwilowo uosabia tekst o głodujących artystach. Shikimi pochłania ciasto i nie może się doczekać aż Mashiro mu jakiś obiadek ugotuje. Po zjedzeniu obiadu Shikimi zasypia na kolanach Mashiro. Dziewczyna zaintrygowana tym, co powiedział jej lustrzany Shikimi, dotyka jego lewej dłoni odzianej w rękawiczkę. Powoduje to, że odwiedza świat luster. Mashiro mówi, że chce wiedzieć co znajduje się pod rękawiczką. Lustrzany Shikimi  ściąga ją i pokazuje jej bandaże. W zamian za to chce od dziewczyny dostać nagrodę. KARA 罰 Shikimi gryzie Mashiro ale obiecuje jej też, że jeśli będzie chciała to pokaże jej co znajduje się pod bandażami, nawet jeśli dziewczyna uzna to za obrzydliwe. W rzeczywistości Shikimi odtrąca dłoń Mashiro i mówi jej, żeby nie odtykała jego lewej ręki za to prawą może sobie trzymać do woli ( ずるい).

Mashiro i Ataru rozmawiają o Shikimim, chłopak wysyła jej wiadomość w której prosi ją by wpadła do studia. Na miejscu Mashiro zastaje Iwase, który wpadł w odwiedziny bo martwi się o Shikimiego, którego wcale to nie cieszy. Co innego gdyby martwiła się o niego Mashiro. Iwase ostrzega Shikimiego przed innym tatuażystą- Goudą. Gouda traktuje Shikimiego jako rywala i zagrożenie bo Sumifu wytatuował dziewczynę, która podoba się Goudzie. Gouda prowadzi studio tatuażu Pająk, jest niebezpiecznym typem a jego znakiem rozpoznawczym jest tatuaż z pająkiem na przedramieniu.

Mashiro pracuje w studiu Shikimiego i w czasie przerwy przegląda czasopismo, które zostawiła jedna z klientek. Shikimi zapuszcza jej żurawia przez ramię i pyta ją co to jest ten kabedon a kiedy dziewczyna tłumaczy mu co to zacz to Shikimi pyta czy jej serducho by mocniej zabiło gdyby ją to spotkało. Mashiro mówi, ze no pewnie tak i temat jakoś umiera. Shikimi wynajduje w czasopiśmie sukienkę, która według niego idealnie by pasowała do Mashiro ale kiedy chce ją wyciągnąć na zakupy zjawia się klient. Po wyjściu ostatniego klienta Shikimi funduje Mashiro kabedon.

Kilka dni później Shikimi prosi Mashiro by wpadła do niego i mu coś ugotowała jeśli ma czas. Mashiro odwiedza go i rozmawiają o tym co lubią a czego nie ( Shikimi nie lubi awokado a Mashiro fig). Podczas mycia garnków Shikimi rozbija jeden z talerzy i rani dłonie. Mashiro pyta go czy nie odczuwa żadnego bólu, co powoduje, że odwiedza świat luster. Shikimi mówi jej, że jest jedyną osobą która może go nauczyć bólu. Shikimi gryzie Mashiro a po powrocie do rzeczywistości dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że go kocha i chce mu pomóc.

Mashiro znajduje poobijanego Shikimiego śpiącego na chodniku, więc holuje go do studia i opatruje. Mashiro martwi się o Sumifu postanawia więc skonsultować się z chłopakami z koubanu. Saji mówi jej, że wieść gminna niesie, że Shikimi bierze udział w bójkach z typami z dzielnicy czerwonych latarni. Yori dodaje, że widział kogoś przypominającego Sumifu w trakcie burdy w dzielnicy uciech. Wieczorem wracając z pracy widzi w okolicy stacji Shikimiego i postanawia go śledzić. Dość szybko jednak traci go z oczu i odpuszcza.

W lodziarni zjawia się Iwase i rozmawia z Mashiro.  Akagami opowiada Ataru o tatuażach i różnej klienteli jaka odwiedza studio Shikimiego. Kiedy dziewczyny kończą zmianę zjawia się Shikimi a Ataru subtelnie się zmywa mówiąc Mashiro na odchodnym by później jej opowiedziała jak się sprawy potoczyły.

Mashiro dowiaduje się, że Shikimi ma licencję lekarską i pyta go dlaczego w takim razie został tatuażystą. To pytanie funduje jej kolejne odwiedziny w świecie luster. Lustrzany Shikimi mówi Mashiro, że skoro nie czuje bólu to nie ma prawa być lekarzem i jaki pacjent chciałby by leczył go ktoś kto nie odczuwa cierpienia. KARA 罰 Shikimi gryzie Mashiro i mówi jej, że jeśli ona go zaakceptuje to może pozna ból.

Mashiro wracając do domu po kolacji na mieście z Ataru orientuje się, że zgubiła gdzieś klucze od mieszkania. Postanawia sprawdzić czy nie zostawiła ich w studiu. Studio jest jednak puste i nie ma w nim kluczy. W trakcie dalszych poszukiwań na mieście dziewczyna zauważa Shikimiego i próbuje do niego zagadać. Chłopak jej jednak nie słyszy. Mashiro za nim biegnie i widzi jak w ciemnej uliczce w dzielnicy uciech Shikimi zbiera baty od Goudy. Co gorsze Sumifu prowokuje swojego oprawcę by ten bił go mocniej. Mashiro jest przerażona całą sytuacja więc ucieka do studia. Kiedy Shikimi wraca do studia Mashito mówi mu, że wie o tym że on nie odczuwa bólu i chce mu pomóc. Shikimi mówi jej, że ona nic nie rozumie i nie może mu pomóc a jej współczucie nie jest mile widziane, po czym oddaje jej klucze które zostawiła.

Parę dni później Shikimi wysyła jej wiadomość w której prosi by nie przychodziła już do studia. Mashiro jest jednak upartą niewiastą i odwiedza studio. Shikimiego nie  ma w nim więc dziewczyna rusza na poszukiwania. Shiki znów bierze udział w bójce ale do akcji wkracza Mashiro, która mówi mu żeby przestał bo ona go kocha i chce mu pomóc. Reakcją Shikimiego na to wyzwanie jest krótkie lolowut a w międzyczasie Mashiro próbuje zatrzymać oprychów atakujących Shikimiego i przy okazji obrywa, co powoduje, że Shikimi obiecuje im wycieczkę na tamten świat. Mashiro jednak go odciąga i razem idą do studia. Shikimi ją przytula i mówi, że wreszcie rozumie co ona czuła, bo kiedy oberwała to jego to zabolało. Para opatruje się nawzajem, Shikimi mówi, ze wreszcie czuje ból i że kocha Mashiro, po czym ją całuje.

Mashiro budzi się o poranku i odczuwa niesamowity ból. Dziewczyna dowleka się na uczelnię ale Ataru wysyła ja do domu w tempie ekspresowym kiedy widzi jak marnie Mashiro wygląda. Akagami wraca do domu i zasypia. W śnie duch lustra mówi jej, że czuje ból który Shikimi zadaje innym. Do Mashiro dzwoni zaniepokojony Shikimi ale dziewczyna postanawia nic mu nie mówić o swojej sytuacji.

Obolała Mashiro przychodzi do studia i po drodze wpada na Makiego. Mashiro pyta Shikimiego czy nadal bierze udział w bójkach. Tatuażysta zarzeka się, że nie. Mashiro ląduje w świecie luster gdzie Shikimi mówi jej, że chce czuć jeszcze więcej bólu (ドMですか). Mashiro prosi go by się już nie bił.

Parę dni później bardzo obolała Mashiro wlecze się do studia ale po drodze porywa ją Gouda.

Maki rozmawia z Shikimim i mówi mu, że Gouda porwał Mashiro. Shikimi rusza z odsieczą. Akagami chce by uciekli ale Shikimi nie ma na to najmniejszej ochoty.

W świecie luster Maki mówi Shikimiemu, że to on odpowiada za opłakany stan w jakim znajduje się Mashiro ale dziewczyna mówi, że nie ma nic przeciwko temu by Shikimi ją ranił (się dobrali masochiści). Shikimi gryzie Mashiro i razem uciekają. W świecie rzeczywistym do Shikimiego dociera co zrobił i chroni Mashiro przed uderzeniami Goudy. W świecie luster Mashiro chce by Shikimi z nią uciekł.

ZBRODNIA罪 PURE LOVE END: Shikimi nie chce gryźć Mashiro nawet jeśli am mu to odebrać poczucie bólu. W rzeczywistości Shikimi zbiera razy od Goudy. Z pomocą przychodzą Yori i Saji. Czekając na karetkę Mashiro opowiada Shikimiemu o świecie luster a Sumifu obiecuje jej, że nie będzie już więcej brał udział w bójkach. Mashiro mówi mu, że jeśli będzie chciał poczuć ból to niech jej powie i ona się tym zajmie, po czym agresywnie go całuje.

Kilka dni później Shikimi pokazuje Mashiro rany po ugryzieniach pod bandażami. Gryzł się po nadgarstku z nadzieją, ze któregoś dnia poczuje ból. Na starych ranach tatuuje sobie mały owoc granatu i proponuje Mashiro by razem zamieszkali.

KARA 罰 MIRROR END: Shiki i Mashiro zostają uwięzieni w świecie luster i spędzają czas na byciu masochistami.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.