Uta no☆Prince-sama♪ Repeat: Kurusu Syo

20140812170242

KURUSU SYO

VA: SHIMONO HIRO

COMMON ROUTE

 Haruka otrzymuje wiadomość, że dostała się do klasy S. W dzień rozpoczęcia roku, dziewczyna zapomina zabrać z domu portfela więc wraca po niego. Biegnąc na pociąg natrafia na kota, który utknął na drzewie. Haruka próbuje mu pomóc ale kot ucieka a dziewczyna spóźnia się na pociąg. Dziewczyna postanawia biec do szkoły ale ładuje się prosto pod koła limuzyny.Prowadzący ją lokaj ma ochotę odgryźć Haruce głowę ale jego zapędy powstrzymuje Ren, który nazywa Haru „zbłąkaną owieczką”. Ren w swoich zapędach Casanovy usiłuje nieść Nanami na rękach ale dziewczyna wyrywa mu się z klasycznym いいええ~恥ずかしい~. Jinguji się jej przedstawia i pyta o jej imię ale w tym momencie w komórce Haru odzywa się alarm i dziewczyna rusza z kopyta do szkoły, nie bawiąc się w żadne uprzejmości. Przy okazji zgubiła chusteczkę ale orientuje się dopiero kiedy chce obetrzeć zlaną potem twarz. Po bramą szkoły natrafia na chłopaka szukającego zgubionego klucza od pokoju w internacie. Haruka ma chwilę hardkorowego fangirla kiedy zauważa, że chłopak podobny jest do HAYATO-SAMA. Chłopak pyta czy mogła by pomóc poszukać zguby. Haru jak porządna Samarytanka zgadza się i po chwili znajduje kluczyk. Po chwili niezbyt uprzejmego gapienia się, Haru zadaja w końcu bardzo istotne pytanie: „Czy jesteś może HAYATO-SAMA?” Chłopak mówi, że Hayato to jego brat bliźniak a on nazywa się Ichinose Tokiya. Pod szkoła Haruka zauważa chłopaczka wyglądającego maksymalnie na gimnazjum, który usiłuje zejść z drzewa sakury. Nanami łapie kapelusz który mu spadł przy schodzeniu, po czym zakłada mu go na głowę ze słowami: ” Uważaj, żebyś go więcej nie zgubił chłopczyku.” Dzieciak bulwersuje się i mówi Haruce, że nazywa się Kurusu Syo i lepiej żeby to sobie zapamiętała bo jeszcze usłyszy o nim jako o najlepszym idolu. Nanami dochodzi do wniosku, że chłopaczek musi być młodszym rodzeństwem któregoś z uczniów i pewnie się zgubił. Syo mówi jej, żeby przestała traktować go jak idiotę bo on ma 15lat. Haru ma moment EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEH?! po czym zjawia się Renuś i oddaje jej zgubioną chusteczkę. Jinguji dodaje, że szampon Haru ładnie pachnie na co Tokiya prosi go, żeby się trochę ogarnął. Haruka pyta czy oni się może znają a Tokiya tłumaczy jej, że poznali się na orientacji (czy czymś takim).

KWIECIEŃ

Do naszej wesołej grupki podjeżdża limuzyna z której wysiada Shining i mówi zebranym, że spóźnianie się pierwszego dnia szkoły to wielkie NONONONONON, po czym nakazuje swoim przydupasom zaniesienie grupki do auli. Na miejscu Shining jest już w połowie przemówienia.

W klasie Syo koncentruje na sobie uwagę innych uczniów po czym na tablicy zapisuje wielkimi literami: NABÓR SŁUŻBY. Nikt go oczywiście nie bierze na poważnie, zaczynają się za to szepty w stylu: jakie to urocze~! Kandydatur jednak brak. Haruce robi się żal małego więc zgłasza się na ochotnika. Ren pyta czy nie wolała by być jego sympatią ale jego zapędy hamuje Tokiya, po czym mówi Haru, że jeśli nie chce żeby jej zawracali ciągle gitarę to powinna być bardziej asertywna. Nanami mówi, ze ona z tą służbą to tak na serio bo to musi być fajne. Haru przypomina sobie, że w gimbazie nie miala przyjaciół ale dziewczyna siedząca obok wykorzystywała ją jako popychadło typu podaj-przynieś-pozamiataj. Tokiya kompletnie nie rozumie logiki Haruki (nie dziwię mu się). Syo mówi Haru, żeby od dziś zwracała się do niego per książe.

W tym momencie do sali wchodzi męski mężczyzna, czyli wychowawca klasy S- Hyuuga Ryuuya. Wśród uczniów pojawiają się szepty, że ostatnio mało coś go w mediach a  Ryuuya mówi im, że szacunek i uprzejmość to podstawy w świecie show-biznesu i powinni się brać za siebie bo mają rok na ukończeniu szkoły. Hyuuga informuje ich też o zakazie romansowania w szkole, po czym mówi, że mają 5minut na wybór partnera. w tym momencie Syo zgłasza się i mówi, że on będzie pracował z Haruką.Po wyborze partnerów Hyuuga pyta czy mają jakieś pytania. Syo pyta czy może siedzieć na lekcjach w kapeluszu. Nauczuciel mówi mu, że nie bardzo ale dopytuje czy ma może jakiś powód do siedzenia w kapelutku. Syo sprzedaje Ryuuyi łzawą historyjkę o tym, że kapelusz to pamiątka po dziadku. Ren i Tokiya od razu łapią, że Syo ściemnia i pewnie rozbija się o to, że w kapeluszu wydaje się wyższy. Ryuuya połyka jednak historyjkę bez mrugnięcia okiem bo sam niedawno stracił dziadka, który go wychowywał. Ostatecznie jednak o wszystkim ma zadecydować Shining. Dyrektor zjawia się blyskawicznie i mówi uczniom, że mają się przedstawić z appealem. Prezentacje zaczyna Tokiya mówiąc, że jest bliźniakiem Hayato i specjalizuje się w wokalu, po czym śpiewa a capella. Następny w kolejce jest Ren. Jinguuji mówi, że wszystkie kobietki będą przez niego zniewolone a następnie zaczyna grać na saksofonie. Haruka nie bardzo wie co powiedzieć o sobie ale Syo dodaje jej odwagi waląc koleżeńsko po plecach i proponuje żeby przedstawiła któryś ze swoich utworów. Z pomocą przybywa Shining, który wyciąga zza pazuchy kasetę magnetofonową z piosenką skomponowaną przez Haru. Przychodzi kolej Syo. Kurusu mówi, że jego specjalnościami są skrzypce i karate. Ryuuya jest pod wrażeniem i proponuje Syo sparring. Sparring wygrywa chibisuke a Shining w nagrodę pozwala mu siedzieć na lekcjach w kapeluszu.

20140812180930

MAJ

Szkolny festiwal sportowy. Tomo-chan jest w grupie dopingującej a Haru ma brać udział w przeciąganiu liny. Haruka i Syo obserwują bieg z herbatą w buzi na 100m w którym udział bierze Tokki. Zjawia się tez „książe” z kursu kompozytorskiego, który podobno komponuje niesamowite utwory. Haru mówi Syo, że może nawet kiedyś będzie pisał dla niego utwory. Kurusu mówi Haru, ze jemu wystarczą jej utwory i pyta czy Haruka lubi takich facetów. Nanami stwierdza, że owszem bo bardzo go podziwia (haru pls). W międzyczasie w wyścigu biorą już udział tylko Otopyon i Tokiya. Mają tego pecha, że zjaiwa się przed nimi Shining z roznegliżowaną klatą i napisem na tejże klacie: 日本男児. Na ten widok obaj wypluwają herbatkę i idą przepłukać oczy wybielaczem na tym kończy się zabawa.

Następną atrakcją jest „walka kawalerii”. Jak się okazuje walka toczy się na prawdziwych koniach, których przodkowie wywodzą się z okresu Sengoku. Koń Rena ma flagę z napisem 風林火山 Fuurinkazan a cała zabawa ma nawiązywać do bitew na równinie Kawanakajima a Haruka popisuje się iście encyklopedyczną wiedzą na ich temat. Syo opada szczęka ale Haru mówi mu, że lubiła się uczyć bo i tak nie miała gdzie/z kim wyjść. Syo pyta czy ona do tej pory nie miała żadnych przyjaciół.

Po zakończeniu bitwy Syo przeżywa spotkanie z taranem Natsukim, który go morderczo przytula. Nacchan też należy do służby Syo. Obaj chłopcy mają brać udział w biegu z przeszkodami. Zaczyna się od zjedzenia chlebka pilnowanego przez kraby a kończy na znalezieniu rzeczy wymienionej na kartce i powrót z nią do mety. Syo podbiega do Haruki, przywiązuje ją sobie do nogi i zasuwają do mety. W międzyczasie Natsuki zjawia się z lwem bo na kartce miał napisane koteczek. Kociątko wyrywa się mu jednak i pędzi na Syo i Harukę. Mały staje w obronie Haru ale lwa zatrzymał Shining. Jak się okazuje zwierzak nazywa się Rodrigez i należy do talentów agencji Shininga. Natsuki jak to Natsuki usiłuje lwa pomacać ale obrywa łapą po twarzy i gubi okulary. Zjawia się Satsuki ze swoją mrochną aurą. Shining zatrzymuje Satsupokalipę i zakłada chłopakowi okulary. Syo wykorzystuje moment nieuwagi rywali i dobiega z Haru do mety. Z kieszeni wypada mu karteczka  napisem PRETTY GIRL. Syo jak zawodowa tsunderella mówi Haru, że to nie tak, ze uważa ją za ładną czy coś, tylko akurat pod ręką była i jest dziewczyną. Haru zachowuje się jak zawodowy 鈍感 i totalnie nie rozumie o co Syo chodzi ale zauważa, że chłopak ma rozcięte ramię i mówi mu, ze powinni iść je opatrzyć. Syo stwierdza, że nie ma takiej potrzeby bo się zagoi samo ale ostatecznie Haru opatruje go w klasie bo gabinet pielęgniarski zapchany jest ofiarami „zabaw” Shininga.

2014081220505520140828115712

Kiedy Syo i Haru wracają do internatów zaczyna padać. Dziewczyna po drodze zbiera zmokniętego kota (Hi, Cecil!), którego zabiera do pokoju, odkarmia i nazywa Kuppur.

CZERWIEC

W szkole ma być nagrywany nowy odcinek Ohayahho News. W klasie pojawia sie ulotka  która informuje, że przedstawicielem uczniów ma zostać „malutki Syo”. Syo się rzecz jasna wścieka ale Haru mówi mu, że to świetna okazja żeby Syo pokazał na co go stać. Syo zachowuje się jak tsundere a Tokiya i Ren mówią Syo, że w ich parze to chyba jednak rządzi Haruka. Syo zastanawia się czemu do diabła musieli napisać na broszurce, że jest mały. Jego narzekania przerywa Shining, który mówi mu, ze praca to praca, po czym znika w kłębie dymu. Kurusu zastanawia się czy dyrektor nie jest przypadkiem ninja ale Tokiya mówi mu, że Shining po prostu jest pod wieloma względami potworem. Dyrektor przed zniknięciem zostawił małemu na biurku całą stertę papierów, które mają pomóc Syo w przygotowaniu do występu. Syo prosi Haru o pomoc w ogarnięciu tego wszystkiego.

Haru i Syo pracują dzielnie nad rozgryzieniem scenariusza, który składa się w dużej mierze z AD. Syo patrząc na poziom bullshitu stwierdza, że sam sobie to wszystko napisze bo jak 3/4 scenariusza to ad lib, to po cholerę to czytać.

Nadchodzi wielki dzień debiutu Syo. Hayato na wstępie żartuje sobie trochę ze wzrostu Syo ale mały nie daje się wyprowadzić z równowagi. W czasie przerwy reklamowej Syo i Hayato rozmawiają a Haruka przeżywa radości fangerlsa bo „HAYATO-SAMA się do mnie uśmiechnął”.

Ekipa wędruje na dach szkoły. Syo mówi, że tutaj jedzą drugie śniadanie o ile dopisuje pogoda a w czasie szkolnego festiwalu najlepiej widać fajerwerki. W tym momencie w tle przebiega Shining, który następnie zeskakuje z dachu. Syo prosi ekipę, żeby nie zwracali na to co się dzieje za jego plecami uwagi, bo to jak przyznanie się do porażki.

Następnym miejscem które odwiedzają jest pokój nagrań. Tym razem Shining wchodzi jak normalny człowiek i mówi, że pokaże jak to wszystko działa, po czym wręcza Syo skrzypce i mówi mu żeby zagrał. Kurusu wyzwanie dyrektora przyjmuje i zaczyna grać a Shining robi mu deszczową oprawę. Generalnie ekipa programu jest zachwycona Syo bo chłopak gra jak pro a nie jak amator. Po występie Syo ekipa się zwija.

20140828141544

Haruka mówi Syo żeby się przebrał bo jest cały mokry i jeszcze się przeziębi. Syo mówi jej, że nie trzeba bo przecież od odrobiny wody nic mu nie będzie ale kiedy Haru po wytarciu mu głowy ręcznikiem usiłuje go rozebrać to Syo kapituluje. Nanami przynosi mu suchą koszulkę i ma okazje popatrzeć na Syo w stanie częściowego roznegliżowania.

Nieco później Syo pyta Haru czy był fajny. Haruka nie bardzo rozumie czemu o to pyta a Syo po chwili mówi, że w sumie to durne pytanie bo Nanami jest fanką Hayato. Dziewczyna mówi, ze owszem Hayato był fajny ale Syo bardziej jej się podobał bo to on jest jej księciem a Hayato to osoba, którą po prostu podziwia.

LIPIEC

Ryuuya oddaje uczniom testy. Syo je oblewa więc Haruka postanawia mu pomóc w nauce. Ren i Tokiya robią subtelne GTFO i Haru z Syo zostają sami w klasie. Kurusu stwierdza, że mogli by iść do niego do pokoju się uczyć ale po chwili zastanowienia dochodzi do wniosku, że ryzyko molestu w wykonaniu Natsukiego jest zbyt wysokie. Haruka nie bardzo rozumie co Syo ma na myśli więc chłopak tłumaczy jej, że kiedy Nacchan widzi coś małego i uroczego to przytula bez względu na wszystko (jak Elmirka normalnie). Ostatecznie zostają w klasie żeby nie ryzykować bliskich spotkań z Natsumirką.

Po pewnym czasie para robi sobie przerwę żeby skoczyć po coś do picia i natrafiają na Ryuuyę i Ringo grających w jankena o to która klasa będzie sprzątać gabinet Shininga. Po 99 remisach Ringo wpada na to, że może dzieciarnia z klas zagrałaby w wodne polo i przegrani będą sprzątać. Haruka i Syo stwierdzają, że to w sumie fajna sprawa.

Następnego dnia przedstawiciele klas przygotowują się do meczu. Masato wybiera pozycję bramkarza (bo ponoć pływać nie umie) więc Ren żeby się z nim zmierzyć też staje na bramce. Kiedy Syo wchodzi do wody pokazuje się że jej poziom wynosi dokładnie 161 centymetrów  czyli tyle ile wzrostu ma Kurusu( lol konus). Klasa S w czasie meczu zbiera baty bo Syo nie jest w stanie grać na równi z innymi. Pojawia się Shining który mówi, że ta gra jest cholernie nudna więc żeby podgrzać atmosferę oświadcza, że przegrani będą musieli biegać w damskich ciuchach. Słysząc to Tokiya stwierdza, ze teraz to trzeba zacząć grać na poważnie. Klasie S udaje się zremisować z klasą A ale Otoya wbija decydującą bramkę dosłownie w ostatniej chwili.

Panowie z klasy S zmuszeni są do biegania w damskich ciuszkach a Ringo goni za nimi z aparatem i ustawia do sweet foci.

20140830151801

Na drugi dzień Haru spotyka Tomo i Nacchana. Natsuki pokazuje im fotki i cała trójka fangerluje nad poziomem 可愛い Syo po czym Natsuki stwierdza, że więcej ludzi powinno zobaczyć ten cud wszechświata. Chłopak zastanawia się czy nie przypiąć ich do tablicy ogłoszeń ale Tomo-chan mówi, że jak już szaleć to może wysłać je do któregoś z magazynów zajmujacych się modą do kącika piękności znalezionych na ulicy. Tomochika żartuje ale Natsuki nie.

Parę dni później zdjęcie Syo w wersji trap ląduje w jednym z czasopism. Syo się martwi tą sprawą a Haruka uświadamia mu komu ma za tą popularność dziękować. Syo ma ochotę porozmawiać z Natsukim przy użyciu krzesła ale Haru go przeprasza za to, ze nie mogła powstrzymać Natsukiego ale Kurusu stwierdza, że jak Natsuki wbije sobie coś do głowy to nic go nie zatrzyma. Syo ma nadzieje, że się nie wyda, że to on jest an tych zdjęciach. W międzyczasie zjawia się Shining, mówi Syo, że owszem testy pozdawał ale jak nie chce wylecieć ze szkoły to musi zadebiutować jako tajemnicza modelka a tak przy okazji to Shining ma już teraz dla niego ofertę pracy. Syo nie ma na to najmniejszej ochoty ale opcja:wylot ze szkoły nie wchodzi w grę więc Syo zaczyna prowadzić podwójne życie jako Kosoba Yui.

SIERPIEŃ

Syo pracuje jako Yui więc Haruka tyra sama nad utworem na zakończenie szkoły. Pewnego dnia w klasie zjawia się Ringo z magazynem w którym jest Yui. Tsukimiya i Haru rozmawiają o rosnącej popularności Yui, przy okazji Ringo dzieli się z Haruką zasłyszaną plotką według której Syo ma zadebiutować w kobiecym przebraniu. Haruka zastanawia się co na to sam zainteresowany i dlaczego w ogóle Syo chce zostać idolem. Ringo zauważa, że haruka jest trochę przybita i mówi jej, ze pogada z Shiningiem żeby udało się załatwić Syo jakąś przerwę w pracy.

Parę dni później kiedy Haruka ćwiczy na fortepianie utwór zjawia się Syo. Chłopak dostał wolny dzień w pracy. Haru pyta go czy nie wolałby sobie odpocząć a nie siedzieć w szkole, Syo pyta czy za nim tęskniła(awww). Haruka pyta go czy planuje zadebiutować jako trap. Syo mówi, że dla niego to okazja i nawet dano mu ofertę nagrania płyty ale wtedy by się wydało, że jest facetem. Haruka przypomina mu jak bardzo nie podobała mu się ta cała przebieranka. Syo stwierdza, że dalej mu się nie podoba ale co robić. Nanami mówi mu, że zachowuje sie bardzo dojrzale ale Syo mówi jej, że to chyba tylko jej się tak wydaje bo inni traktują go jak dziecko, w szczególności zaś Nastuki, Natsuki i Natsuki. Haruka postanawia w końcu zapytać Syo dlaczego chce zostać idolem. Syo zamiast odpowiedzieć odwdzięcza się pytaniem dlaczego Haru chce być kompozytorką. Dziewczyna mówi, że podziwia HAYATO i chce pisać piosenki dla idoli. Syo mówi jej, że są podobni po czym zaczyna snuć swoją opowieść: kiedyś grał na skrzypcach i wydawało mu się, że jest w tym naprawdę świetny ale wszystko zmieniło się kiedy usłyszał jego grę i zdał sobie sprawę z tego, że są ludzie lepsi w grze od niego. Haruka dopytuje co to za tajemniczy on. Syo mówi, że to Natsuki, po czym wpada w nerd rage nad tym, że Natsuki przestał grać pomimo tego, że był geniuszem i dlaczego pcha się w bycie idolem. Po rzuceniu skrzypiec Syo wciągnął się w telewizyjną dramę Kenka no Ouji-sama.  Chłopak był tak zafascynowany postacią głównego bohatera, że zaczął uczęszczać na karate a kiedy był w gimnazjum dostał baty od jakiś chuliganów ale uratował go wtedy Ken-Ou. Od tamtej pory Hyuuga Ryuuya stał się idolem i wzorem do naśladowania dla chłopca. Syo mówi, że chce być takim idolem który będzie grał, śpiewał i tańczył a jak trzeba to da po mordzie, bo chce być takim idolem jak Ryuuya.  Syo mówi, że co prawda Ryuuya odkąd stracił w wypadku partnera nie śpiewa ale dalej jest aktywny. Haruka mówi mu, żeby dał z siebie wszystko ale Syo ją poprawia na damy z siebie wszystko. W tym turbo romantycznym momencie pojawia się braciszek Syo- Kaoru mówiąc, że stęsknił sie bo Syo się w domu an wakacje nie pokazał. Syo prawie wydaje się mówiąc, że ma dużo pracy ale Haruka ratuje sytuacje mówiąc, że dużo ćwiczą po prostu. Syo błyskawicznie korzysta z okazji by zmienić temat i oferuje bratu wycieczkę po szkole w towarzystwie swoim i Haru. W pokoju nagrań Kaoru zachowuje się jak dziecko w sklepie z zabawkami a Haruka zauważa, że Syo bardzo wygląda na starszego brata. Kaoru pyta Syo czy wszystko z jego zdrowiem w porządku, czy się dobrze czuje i Haruka zauważa, że Syo na moment bardzo spochmurniał. Syo mówi, że wszystko w porządku i Kaoru nie musi się martwić. Po oględzinach szkoły Haru i Syo odprowadzają Kaoru do bramy a po odejściu brata Syo twierdza, ze dobrze że się zmył. Haruka mówi, że rozumie Kaoru bo gdyby się z Syo nie widywała to też by się czuła samotna i kiedy sama komponuje to jest niespokojna.

20140901180842

Kilka dni później Haruka znów sama komponuje i myśli, że fajnie by było gdyby pojawił sie Syo. W tym momencie chłopak się zjawia i mówi, że skończył pracę. Haru dopytuje się jak to możliwe a Syo mówi, że powiedział że wraca do bycia zwykłą dziewczyną i zniknął. Haruka zaczyna płakać a Syo przytula ją mówiąc, że chce pracować razem z nią.

20140901183254

WRZESIEŃ

Haruka i Syo pracują nad kawałkiem, który mają oddać po wakacyjnej przerwie. Grzebiąc nad nutami Haru potyka się a Syo usiłuje ja złapać co kończy się akcją rodem z haremówki a w rolach głównych mamy: rękę Syo i biust Haruki. Syo zachowuje się jak tsundere łącznie z : wcale nie chciałem cie dotykać czy coś! wcale nie myslałem, że jesteś zaskakująco mięciutka!a tak w ogóle to przepraszam. Reakcją Haruki na spaghetti Syo jest proste: Dlaczego mnie przepraszasz? Przecież mnie uratowałeś lol.

Parę dni później okazuje się że utwór Haruki i Syo zajął pierwsze miejsce w szkolnym rankingu. Pojawia się Shining i mówi, że ma dla nich nagrodę specjalną jeśli pokonają go w 借り物競争 (wyścig po pożyczone?). Dyrektor zwija oboje pod pachę i z prędkością dźwięku przenosi się an błonia. Haruka ma czekać na mecie a Shining i Syo losują karteluszki z przedmiotem, który mają zdobyć. Kiedy Shining wyciąga Statue Wolności, Syo stwierdza, że no przecież to jest awykonalne a w międzyczasie Shining znika. Kurusu wyciąga „okulary Shinomiyi Natsukiego”. Haru pyta czy zamierza się poddać a Syo mówi, że nie. W tym momencie an błoniach zjawiają się Ringo i Ryuuya z przenośnym telewizorem w którym pojawia się wiadomość o tym, że ktoś właśnie buchnął Statue Wolności. Syo wybiera się po okulary a Ryuuya daje mu przenośną kamerę by móc monitorować poczynania Syo i w razie czego ewakuować szkołę.

Syo spotyka Natsukiego  i prosi go o okulary, ktore Shinomiya mu daje. Kiedy w Natsukim nie pojawia się żadna zmiana Syo pyta go czy wszystko w porządku. Pyta jednak w złej godzinie bo w tym momencie pojawia się mroczna aura Satsukiego i Syo postanawia wykorzystać taktykę rodu Joestarów i bierze nogi za pas.

Syo prawie udaje się dobiec do celu pomimo Satsukiego dyszącego mu na kark ale zjawia się Shining ciągnący Statue Wolności i ścigające go siły powietrzne USA. Satsuki walczy z helikopterami i wygrywa, po czym znów zaczyna ścigać Syo. Shining jest już pewny swej wygranej ale Satsuki zmienia cel ze Syo an dyrektora. Shining staje do walki ale jego celem jest zatrzymanie Satsukiego na tyle by Syo założył mu okularki.

20140901215122

Na drugi dzień w mediach nie ma najmniejszej wzmianki o kradzieży bo Shining wszystko wyciszył.

Haruka w parku opowiada Kuppurowi o całym zajściu i zwierza się zwierzakowi, że Syo coś marnie wyglądał i przypomina sobie pytania Kaoru o stan zdrowia Syo.

PAŹDZIERNIK

Zbliża się szkolny festiwal. Syo zastanawia się co mogą przygotować. Haru sugeruje taniec towarzyski ale Syo mówi, że nie da rady bo on się na tym nie zna. W końcu wpadają na to, że Haru napisze kawałek a Syo do niego zatańczy.

Parę dni później Haruka ma już napisany utwór a Syo jest przyjemnie zaskoczony, że kawałek tak dobrze do niego pasuje. Po paru godzinach ćwiczeń Syo zasłabł ale powiedział Haru, żeby się nie martwiła bo to nic takiego.

20140901224019

W dzień festiwalu Syo mówi Haruce, że będzie ćwiczył aż do ostatniej chwili. Dziewczyna pyta go dlaczego a Syo mówi jej, że chce by wszyscy którzy go obejrzą wyszli zadowoleni z występu. Syo w czasie próby upada i łapie za serducho. Haruka chce dzwonić po karetkę ale Syo ją zatrzymuje. Po kilku minutach atak mu przechodzi i chłopak prosi Harukę by nikomu o tym nie mówiła.

Występ Syo przebiega świetnie. Ren i Tokiya go chwalą i tylko Kaoru nie wygląda na zadowolonego. Haruka martwi się o Syo więc chłopak obiecuje jej, że pójdzie sobie odpocząć do pokoju. Haru jednak dalej się martwi i postanawia pójść za Syo. Dziewczyna zauważa rozmawiających Syo i Kaoru. Kaoru mówi, że Syo znów miał atak i może oszukiwać kogo chce ale nie jego. Haruka nie rozumie o czym bracia rozmawiają. Kaoru prosi Syo, żeby wrócił do domu bo tym razem przegiął. Syo mówi, że nie chciał wyjść przed nią na ostatniego lamera. Kaoru nie wie kim jest dziewczyna dla której Syo tak szaleje a Haruka postanawia się wycofać bo głupio jej podsłuchiwać ale jej to nie wychodzi. Syo jest w szoku a Kaoru pyta czy on jej nie wyjaśnił całej sytuacji. Syo mówi Haruce, że nie chciał mieć przed nią tajemnic ale tak jakoś wyszło i wyjawia jej, że jest chory na serce i prosi by Haru zachowała tą informacje tylko dla siebie. Kaoru usiłuje nakłonić Syo do powrotu ale ten nie ma na to ochoty w związku z czym Kaoru postanawia zostać w szkole Syo by mieć na niego oko dopóki Syo nie będzie gotów wrócić do domu.Syo nie ma za bardzo wyboru i zabiera brata do internatu. Natsuki ma radochę bo dostaje podwójną dawkę uroczych shota a Haruka martwi się o chłopaka.

LISTOPAD

Haru i Syo ćwiczą kawałek na zakończenie szkoły. Kaoru dalej okupuje pokój Syo i Natsukiego. Haruka dowiaduje się, że Kaoru uczy się w siostrzanej instytucji Saotome Gakuen na kursie medycznym. Kaoru chciał iść do szkoły razem z Syo ale w dniu rozmowy kwalifikacyjnej rozchorował się i nie mógł przyjść. Syo mówi jej też, że jego mama jest dyrygentką w orkiestrze a tata pracuje w jimusho Shininga jako stylista i spec od make-upu. Syo mówi, że dostał się do szkoły uczciwie a nie dzięki koneksjom. Haruka mówi, że rozumie dlaczego Kaoru tak się martwi, bo czasem jej się wydaje, że jeśli spuści Syo z oka na moment to on będzie się starał tak bardzo, że przegnie i generalnie chciałaby żeby trochę więcej na niej polegał.

Syo usiłuje przekonać Kaoru, żeby przestał opuszczać zajęcia i nie był tak przewrażliwiony na punkcie Syo bo to powoduje, że Syo się o niego martwi. Kaoru mówi, że się wyniesie kiedy będzie miał pewnosć, że Syo ma kogoś kto bedzie miał na niego oko a najlepiej żeby była to dziewczyna Syo.

Na drugi dzień Syo i Haru konsultują sprawę z Renem i Tokiyą co począć z Kaoru. W końcu Ren (jako jedyny myślący) wpada na to, że przecież dziewczyna może być udawana i mogą w tym celu użyć Haruki. Syo nie bardzo wie jak się pary zachowują więc Ren robi mu szybki pokaz obchodzenia się z panienką i mówi Syo żeby spróbował. Syo mu odpowiada, że nie ma mowy bo się wstydzi ale z pomocą przychodzi Tokiya mówiąc, że mogą zacząć od trzymania się za ręce. Haru i Syo tak bardzo to nie idzie, że Tokiya odczuwa second-hand embarassment.

20140902135355

Parę dni później Syo i Haru odstawiają scenkę przed Kaoru ale chłopak nie jest głupi i mówi, że chce zobaczyć dowód. Haru i Syo odstawiają więc całą scenkę zgodnie z zaleceniami Tokiyi zaczynając od trzymania się za ręce, obejmowania i udawanego pocałunku. Kaoru opada szczęka i dochodzi do wniosku, że jednak nie okłamują go po czym się wynosi. Syo mówi Haru, że prawie umarł ze wstydu i ją przeprasza. Haruka mówi, że przez moment myślała, że Syo na serio ją pocałuje. Syo mówi, że no nie am takiej opcji bo jeszcze jej nie powiedział co do niej czuuuuuuuuuuuups. Na szczęście Haruka jest mniej ogarnięta niż Takeru i nie rozumie co Syo jej właśnie powiedział. W tym momencie z kąta wyłazi Shining i mówi, że dobrze, że to tylko udawanie bo by wylecieli ze szkoły.Syo mówi, że fuksem im się udało uniknąć wylotu ale Haru mówi, że dyrektor pewnie by zrozumiał jakby mu wytłumaczyli, że to udawane. Syo an te słowa robi się smutny.

GRUDZIEŃ

 Po akcji z listopada Syo i Haru nie mogą sobie spojrzeć w oczy. Ren pyta Tokiyę co o tym myśli. Ichinose mówi, że jako przyjaciel się martwi ale uważa, że nie powinni się wtrącać. Ren postanawia coś zrobić z tą sytuacją i pyta Harukę czy ma już partnera na świąteczną imprezę. Haru mówi, że nie umie tańczyć więc Ren zaczyna ją uczyć co strasznie wkurza Syo. Kurusu mówi Renowi żeby niezbliżał się do Haruki bo ona jest inna niż te wszystkie laski co się koło niego kręcą i jest dla Syo bardzo ważna.

Trochę później Syo pyta czy Haru nie poszłaby z nim na tą imprezę świąteczną. Haruak się zgadza ale mówi Syo, że nie umie tańczyć. Syo oferuje, że ją nauczy i zaczynają od walca. Nauka idzie im całkiem nieźle do momentu w którym Syo ma kolejny atak pikawy.Po chwili mu przechodzi ale Syo wychodzi mówiąc, że musi ochłonąć.

W czasie jednej z lekcji tańca Haruka mówi, żeby dali sobie spokój z tym i nie muszą iść na tą potańcówkę. Syo mówi jej, że uczą się w tej szkole tylko rok i on chce mieć jak najwięcej dobrych wspomnień i zero żalu że czegoś, nie zrobił.

Shining wzywa Haru na dywanik i ostrzega ją przed doprowadzaniem Syo do stanu ドキドキbo się chłopak może wykończyć.

W dzień imprezy Haruka odmawia tańczenia z Syo bo się boi konsekwencji.Syo się wkurza i mówi Haruce, że bicz plis nie ma co się bać i martwić na zapas tylko trzeba żyć, po czym  z nią tańczy.

Po imprezie wracają do internatu i Syo mówi, że Haru nie musi już być jego służącą. Haruka pyta czy ją zwalnia. Syo mówi jej, że no na służbę to ona się raczej nie nadaje ale na jego księżniczkę jak najbardziej, po czym pyta czy nie została by jego dziewczyną. Haruka zaczyna płakać ze szczęścia więc Syo ją przytula, całuje i mówi, że ją kocha.

20140903203751

STYCZEŃ

Syo spóźnia się na próbę więc Haruka idzie do jego pokoju zobaczyć czy nic złego się nie stało. W pokoju zastaje Natsukiego w kąpielówkach goniącego Syo. Jak się okazuje Natsuki chce wyciągnąć Syo na basen ale mały nie ma na to anjmniejszej ochoty. Natsuki mówi Haruce, żeby do nich dołączyła a kiedy dziewczyna próbuje wykręcić się brakiem stroju, Natsuki wyjmuje kostum który chomikował specjalnie na taką okazję. Nacchan oferuje Haru pomoc w przebraniu ale zostaje werbalnie pobity przez Syo.Nacchan będąc Nacchanem myśli, że Syo też chce pomocy. Kurusu serwuje mu więc solidnego kopa w twarz na ogarnięcie. Niestety strąca przy tym okulary Natsukiego. Na szczęście udaje się je dość szybko założyć i ostatecznie cała trójka ląduje na basenie.

Czekaj! Nie idź! Nie zostawiaj mnie samego!

Czekaj! Nie idź! Nie zostawiaj mnie samego!

Nie jesteś sam. Ja tu jestem.

Nie jesteś sam. Ja tu jestem.

Syo zauważa, że strój Haruki więcej odkrywa niż zakrywa a on nie chce żeby Natsuki ją oglądał lol. Podczas zabawy Haruce udaje się podtopić i Syo robi jej sztuczne oddychanie po którym pada. Natsuki i Haru holują go do pokoju. Po chwili Syo się budzi a Haruka zaczyna płakać bo czuje się winna. Syo ja całuje na uspokojenie i w tym momencie do pokoju wchodzi Kaoru, który jest w ciężkim szoku, że oni na serio ze sobą są. Kaoru się wścieka u wyciąga Haru za fraki an zewnątrz bo musza porozmawiać.Bez Syo.

Kaoru mówi Haruce, że serce Syo pada i lekarze twierdzili, że dożyje maksymalnie do dwudziestki. kaoru bulwersuje się dobrą chwilę po czym mówi Haru, żeby się odczepiła od Syo i powiedziała mu że ma sobie darować tą zabawę w idola. Haru mówi , że nie ma mowy a Kaoru stwierdza, że nie można na niej polegać.

Na drugi dzień Haru i Syo lądują na dywaniku u Shininga. Dyrektor pyta czy wiedzą dlaczego zosatli wezwani. Syo mówi, że nie mają pojęcia a Ryuuya go uświadamia, że jakiś uprzejmy człowiek zgłosił im, że Haru i Syo ze soba chodzą. Syo mówi,  ze owszem są ze sobą ale nikt ich nie wykryje a Shining musi być idiotą jeśli chce sie pozbyć ich ze swojej agencji bo na pewno przyniosą mu biliony zielonych. Za parą wstawia się też Ryuuya. Shining w koncu zgadza się ich nie wyrzucać ale stawia dwa warunki: musza wygrać końcowe przesłuchanie a potem Syo ma przejść operację serca.

Syo jedzie do USA na wstępne badania i utrzymuje z Haru kontakt przez esemesy.

LUTY

Po 2tygodniach Syo wraca do kraju i mówi Haru, że może mu się polepszyć po operacji ale problem jest taki, że szanse na przeżycie jej są 50/50. Haruka boi się, że chłopak umrze a Syo mówi jej, ze też nie jest jeszcze pewny.

Haruka szuka w internecie informacji o chorobie Syo bo nie bardzo wie co mu poradzić. Do zmartwionej dziewczyny przychodzi Kuppur. Haruka miziajac kota pyta go co on by zrobił w takiej sytuacji. Kot milczy. Haruka zasypia przy biurku i śni jej się Cecil, który mówi, że może do Syo dotrzeć poprzez muzykę w/e.

Haruka i Syo ćwiczą. Dziewczyna zauważa, że Syo ciagnie już ostatkiem sił i prosi go żeby przestał się przemęczać i gnąc do przodu an złamanie karku. Syo mówi jej, że nie musi sie martwić bo jest dobrze. Tak dobrze, że przez kolejne dni Syo wygląda coraz gorzej. Pewnego dnai idąc w deszczu do szkoły Haru zauważa biegnącego Syo. Haruka go zatrzymuje i prosi żeby przestał bo się wykończy. Syo jej odpowiada, że  nie jest geniuszem jak Natsuki i jedyne co może to wkładać we wszystko co robi wszystkie swoje siły. Chłopak mówi, ze nie chce się poddać ale boi się śmierci. Haruka nie wie co powiedzieć więc śpiewa Syo piosenkę i mówi mu, że kocha go takim jakim jest. Syo wypłakuje się Haruce.

20140905123027

Haruka odprowadza Syo do pokoju i zostaje przy nim trzymając  bo chłopak ma gorączkę.

Parę dni później Haru i Syo idą na wycieczkę do SongStation gdzie Ryuuya ma po raz ostatni zaśpiewać. Występ nauczyciela inspiruje Syo tak bardzo, ze chłopak mówi Haru, że po wygraniu przesłuchania pojedzie do USA poddać się operacji.

MARZEC

Ostatnie próby a Syo dalej nie ma tekstu. Haruka sugeruje mu żeby skupił się na jakimś motywie przewodnim.

Wracajac ze szkoły Haruka zauważa Kaoru i postanawia z nim pogadać bez Syo. Dziewczyna pyta Kaoru czy przyszedł zobaczyć się z Syo. Kaoru mówi, że chciał zobaczyć jak Syo sobie radzi i że chce brata wspierać ale kończy się to tak, że to on jest chroniony i wspierany. Haruka mówi, że stara się być oparciem dla Syo jak tylko może i pyta czy Kaoru jest zdrowy. Kaoru mówi jej, ze on zawsze był zdrowy i kiedy był młodszy to sobie wmawiał, ze to jego wina, że Syo jest chory bo będąc w łonie matki zabrał mu zdrowie (wtf). Haruka mówi mu, ze to niemożliwe a Kaoru odpowiada jej, że zdaje sobie z tego sprawę. Chłopak mówi, że kiedy byli dziećmi to Syo spędzał większość czasuw szpitalu i zawsze mówił Kaoru, żeby szedł się bawić sam nawet jeśli też chciał bawić się na zewnątrz. Kaoru postanowił zostać lekarzem by wyleczyc Syo ale w miarę upływu czasu doszedł do wniosku, że chce uleczyć jak największą liczbę ludzi. Haruka stwierdza, że Syo i Kaoru są do siebie bardzo podobni bo obaj chcą pomagać ludziom tylko w inny sposób. Kaoru odchodzi, zjawia się za to Syo, który całą rozmowę słyszał. Syo stwierdza, że najwyzszy czas by Kaoru zaczął martwić się o siebie. Syo nie powiedział też Kaoru o operacji bo martwi się, ze brat zapłacze mu się na śmierć. Haru pyta czy planuje mu powiedzieć a Syo mówi, ze chce by Haruka przy nim była kiedy pogada o tym z bratem. Na drugi dzień Syo opowiada Kaoru o tym jak sytuacja wygląda. Kaoru nie przyjmuje tego najlepiej ale Syo mówi mu, ze najwyższy czas by zaczęli żyć każdy własnym życiem.

大恋愛

Syo wygrywa przesłuchanie, Hyuuga go badzo chwali. W klasie Syo ma kolejny atak ale są przy nim Haruka i Kaoru. Kaoru mówi mu, że znów przeholował ale piosenka była naprawdę świetna. Kaoru w końcu mówi Syo, że powinien robic to co chce i że w końcu mogą się rozdzielić.

Haruka żegna Syo na lotnisku i daje mu na szczęście kryształ. Syo w zamian wypożycza jej kapelusz mówiąc, że odbierze go kiedy wróci ale na razie Haruka może go traktować jako namiastkę Syo (gdyby to było mecha animu to Syo miałby właśnie bardzo dużego death-flaga). Całą scenę obserwuja Nastuki i Kaoru, którzy po odejściu Syo pocieszająHarukę.

Haru i Syo tracą kontakt na parę miesięcy. W końcu Haru dostaje wiadomość od Syo, że operacja się udała pacjent zmarł i już neidługo wróci. Po chwili Syo do niej dzwoni i mówi, że jeśli Haru bardzo tęskni to on jeszcze tego samego dnia wróci doJaponii i prosi Harukę by czekała na niego na lotnisku Narita.

Kiedy Haruka przybywa na lotnisko okazuje sie, że samolot którym miał lecieć Syo spadł. Haruka zamartwia się i modli o to by Syo jakimś cudem się przed nią zjawił. Modlitwy zostają wysłuchane i przed dziewczyną zjawia się Syow  jednym kawałku. Okazuje się, ze chłopak załapał się na wcześniejszy lot. Syo całuje Harukę i mówi, że ja kocha.

20140905162252

恋愛

Syo wygrywa przesłuchanie i poddaje się operacji. Razem z nim do USA leci też Haruka, która dogląda go w szpitalu. W odwiedziny wpadają też Natsuki i Kaoru.

20140905170820

友情

Haruka konsultuje się z Natsuki w sprawię serducha Syo. Natsuki proponuje zostanie triem bo on stracił partnera a jak będą w trójkę to pikawa Syo nie będzie tak nawalać.Po dłuższych oporach ze strony Syo, trójka zaczyna razem pracować.

Wolny dzień Syo ma nadzieję spędzić w parku rozrywki tylko z Haruką ale Natsuki też się zjawia. Po drodze zaliczają starcie z chulganami i okulary Natsukiego zostają zniszczone a chłopak pada chwilowo na ziemię. Na szczęście Syo obija paszcze napastników i zwija okulary przeciwsłoneczne jednego z  nich. Przez resztę dnia Natsuki buja się w oldskulowych patrzałkach.

20140905182006

Przesłuchanie końcowe wygrywa duet Syo- Natsuki.

☆★☆

Syo jest uroczy(〃∇〃).

Rok akademicki się zbliża i muszę się zabrać w końcu na poważnie za magisterkę bo inaczej promotor zrobi mi w uprzejmy sposób z dupy jesień średniowiecza, w związku z czym nie wiem jak będą pojawiać się teksty na blogu. Na razie mam nadzieję, że uda mi się przynajmniej zacząć Tokiyę w tym roku kalendarzowym a jak dobrze pójdzie to może nawet skończyć. Poza tym wszystko wyjdzie w praniu bo za parę dni wychodzi w Europie Fantasy Life a padzierniku/listopadzie SMTIV a po drodze mam jeszcze trochę backlogu. Jeśli czas nie będzie mi pozwalał na długie posiedzenia z UtaPri to pewnie ruszę z A=A.

Tak przy okazji to zjedzćie dziś jabłko bo Ringo-sensei ma dziś urodziny♪(゚▽^*)ノ⌒☆

0aiD0

 

 

4 thoughts on “Uta no☆Prince-sama♪ Repeat: Kurusu Syo

 1. Aww, mój ulubieniec uwu Jest tak uroczy jak legendy powiadały www. Dziękuję ci bardzo za opisanie tej drogi (。´∀`)ノ
  Powodzenia w nauce! Obie musimy wziąć dupę w troki, jak się okazuje.
  I bardzo mi się podoba nowy wystrój bloga c:

  • Syo wywoływał u mnie reakcje „łojezu jakie to urocze” więc się cieszę, że się podobało. Szkoda tylko, że Shimono Hiro nie umie śpiewać bo miałybyśmy wtedy idealnego bohatera ((☆´∇)从(∇`★))
   Też życzę powodzenia w nauce i mentalnie wysyłam poty na motywacje bo zawsze się przydają (o≧▽゚)o
   Dobrze, że nowy szablon się podoba bo będzie tu wisiał pewnie następne parę lat (´,,・ω・,,`)

   • Ja tam nawet lubię śpiewającego Shimono ^^’ Chociaż fakt, moim ulubionym pod kątem śpiewania nie jest.
    Również życzę powodzenia w nauce uwu

    • Za jego wokalem nie przepadam ale uwielbiam jego występy na eventach UtaPri. Koleś sprawia tak sympatyczne wrażenie, że mam ochotę go przytulić przez ekran (*´ω`*).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s