Diabolik Lovers More, Blood: Azusa

20131211172414

Welcome to PTSDville.

Population: all of us.

☆★AZUSA ☆★

☆★(CV: Kishio Daisuke )☆★

Prolog: Yui wychodzi do ogrodu i ma wizję małych Mukamich, którzy planują ucieczkę z pewnego miejsca. Idąc dalej dziewczyna natrafia na Kou i resztę gangu Mukamich. Chłopaki nie guzdrają się i unieruchamiają Yui a Ruki pyta ją czy nie myślała nad tym by uciec z domu Sakamakich, bo w końcu traktują ją jak zwierzę hodowlane i jak im się znudzi to się jej pozbędą. Yui przypomina sobie wcześniejszą rozmowę z Subaru ale Mukamim mówi, że jeśli będzie planować ucieczkę to na pewno nie z nimi. Wampiry tłumaczą jej, że nawet gdyby uciekła to jej krew ma tak silny zapach, że nawet gdyby się ukryła to zaraz by ją znaleźli. dziewczyna mówi Mukamim, że mogą iść się bujać a Ruki traci w końcu cierpliwość mówi Yuumie, żeby „wyłączył” Yui. Następnie cała ekipa ulatnia się ze zdobyczą z ogródka Sakamakich.

20131211161436

Yui budzi się w domu Mukamich i pierwszą osobą jaką widzi jest Azusa. Po chwili dołącza do niego pozostała trójka. Yui pyta ich czy im też zależy tylko na jej krwi.Yuuma jej na to, że co innego przecież w grę nie wchodzi. Ruki dodaje, że do wykonania ich planu niezbędna jest krew. Ruki generalnie kieruje się zmodyfikowaną zasadą pokoju augsburskiego i oświadcza Yui, że kogo dom, tego zasady w związku z czym Yui nie wolno opuszczać posiadłości i kontaktować się z Sakamakimi. Azusa pocieszająco rzuca, że będzie miał na nią oko bo są podobni ponieważ lubią kiedy się ich krzywdzi. Ruki sugeruje Yui, żeby wybrała sobie jednego z nich chyba, że woli żeby ssała ją cała czwórka, to wtedy nie ma sprawy. Yui pyta go o co chodzi z tą całą Ewą o której ciągle gaworzą ale Ruki zbywa jej pytanie mówiąc, że to nie jej sprawa i powinna pospieszyć sie z wyborem. Yui nie może wybrać więc Ruki postanawia rozstrzygnąć sprawę przy pomocy ślepego losu i daje Yui do wyboru jedną z czterech kart na których odwrocie są wypisane imiona Mukamich.

DARK

Prolog: Mały Azusa nie ma rodziny, został za to przygarnięty przez tabor cygański. Dzieciak ma masę niewesołych myśli w  stylu: czy żyję a może jestem już martwy. Z tych smutnych przemyśleń wyrywa go głos Justina, który mówi Azusie, że stoi mu na drodze. Słom chłopca towarzyszą uderzenia. Po chwili do bicia Azusy przyłączają się dwie dziewczynki: Christina i Melissa. W Azusie coś się łamie i dzieciak prosi swoich oprawców by okładali go mocniej. Azusa myśli że bycie chłopcem do bicia do jego raison d’être, tym bardziej że inne dzieci na nim odreagowywały bicie ze strony innych.

Azusa budzi się ze snu i mruczy coś do siebie a Ruki pyta Yui czy Azusa na pewno jej pasuje. Yui mówi, że nie widzi jakiś przeciwwskazań ale Yuuma i Kou ostrzegają ją przed Azusą mówiąc, że bywa kłopotliwy przez 365 dni w roku po czym wychodzą zostawiając Yui z Azusą. Wampir na dzień dobry pyta ja czy go lubi. Yui nie bardzo wie jak ma mu odpowiedzieć więc Azusa prosi ją by go uderzyła. Dziewczyna oświadcza, że nie zamierza go bić co zasmuca Azusę. Wampir dochodzi do wniosku, że Yui musi go nienawidzić w takim razie, jednak on jej nie nienawidzi i prosi ją by dała mu napić się swojej krwi. Jak to zwykle w Dialovers bywa kończy się krwiopijstwem.

01: Po posiłku Yui miała spotkać się z Azusą więc zmierzając do jego pokoju dziewczyna zastanawia się czego może od niej chcieć. Yui wchodzi do pokoju a Azusa mówi, że chciał jej pokazać swój skarb, którym okazuje się być kolekcja noży. Wampir pokazuje jej różne typy noży i pyta Yui jakie ona lubi. Dziewczyna zastanawia się przez chwilę i mówi, że w sumie nie bardzo się na nich zna ale taki który dobrze tnie jest chyba najlepszy. Azusa przyznaje jej rację i dodaje, że chciałby przetestować ostrze jednego ze swoich noży. Yui przeczuwa, że coś tu jest nie tak. Azusa mówi, że najlepiej byłoby go wypróbować go na skórze Yui i pyta ją czy mu na to pozwoli (sure man, why not). Dziewczyna mówi, żeby sobie nie żartował i ona tego nie chce. Azusa mówi jej, że spoko on to rozumie po czym daje jej nóż do ręki żeby go pocięła i wypróbowała ostrze. Yui się do tego nie pali więc Azusa pokazuje jej jak ma ciąć. Kiedy wampir zobaczył własną krew zachciało mu się pić więc prosi Yui by dała mu się ugryźć.

20131211180241

02: Yui przygotowuje się do snu kiedy do jej pokoju wchodzi Azusa mówiąc, że ma do niej prośbę. Azunyan przytula ja i mówi, że jest głodny. Yui myśli, że nadszedł moment złożenia daniny z krwi. Azusa pyta ja dlaczego nagle zbladła, dziewczyna kłamie, że to nic takiego a wampir prosi ja by za nim poszła. Azusa prowadzi Yui do jadalni  i prosi ja by dotrzymała mu towarzystwa w trakcie posiłku, po czym dodaje, że on zaraz pójdzie przygotować coś do jedzenia. Yui oferuje mu swoją pomoc w tym zakresie ale Azusa mówi jej żeby grzecznie siadła na tyłeczku i czekała. Po chwili wampir wraca z kurczakiem czerwonym od chili. Yui mówi mu, że wygląda na bardzo ostre a Azusa tłumaczy jej, że uwielbia chili. Dziewczyna dochodzi do wniosku, że skoro Azusa przygotował też porcję dla niej to trzeba przynajmniej spróbować. Kurczak ostro ją pali a Azusa stwierdza że Yui ma bardzo zbolałą minę. Azunyan pyta ją jaki teraz ból odczuwa a dziewczyna mówi, że nie czuje smaku i pali ją w buzi a Azusa usiłuje jej wepchnąć więcej kurczaka, żeby mogła mu konkretniej opisać swoje doznania. Yui mówi, że gdyby był mniej przyprawiony to byłby dobry ale Azusa mówi jej, że wtedy nie czułby bólu. Azusa zjadł w końcu kurczaka a Yui zaproponowała, że przyniesie mu wody ale wampir powiedział, że wolałby napić się jej krwi.

20131211180405

03: Yui rozbiła sobie kolano na schodach i próbuje przemknąć przez dom niezauważona. Jej plan spala na panewce kiedy w korytarzu spotkała Azusę, który zabiera ją do swojego pokoju. Wampir prosi Yui by usiadła na łóżku i pokazała mu stłuczenie, co dziewczyna grzecznie robi. Azusa pyta czy tylko tam ma ranę, Yui mówi, ze chyba tak ale Azusa postanawia się upewnić. Yui prosi go żeby tego nie robił bo nic innego jej nie boli. Azusa skupia się więc na rozbitym kolanie ale interesuje go to jaki ból odczuwa Yui. Dziewczyna mówi, że trochę pulsujący a Azusa dmucha jej na kolano żeby zobaczyć jakaś reakcję z jej strony.Yui prosi go żeby przestał a Azusa po raz kolejny mówi, że zawsze może go uderzyć ale Yui mówi, że nie zamierza go bić ale chciałaby już sobie pójść i odkazić ranę. Azusa mówi, że szkoda takiej ładnej rany ale Yui nadal chce się wynieść więc Azusa stwierdza, że on odkazi jej ranę. Rzecz jasna przy użyciu własnego języka.

04: Yui przygotowuje się w łazience do kąpieli. Już chce wchodzić do wanny kiedy wyłania się z niej Azusa. Yui spanikowana mówi, że już wychodzi ale Azusa prosi ją by została bo ma do niej prośbę. Yui zastanawia się czy może wampir poprosi ją o umycie plecków i kiedy się im przygląda zauważa że są bardzo poranione. Azusa prosi ją by opowiedziała mu o tych właśnie ranach bo on sam nie jest w stanie ich zobaczyć.Pyta dziewczynę o ich głębokość a kiedy ta nie jest w stanie  określić ich długości prosi ją by przesunęła po nich palcem. Yui mówi, że nie może bo się wstydzi a Azusa sugeruje jej, żeby się rozebrała to może przestanie. Yui: 恥ずかしい. Azusa nie zmusza jej do zrzucenia ciuszków ale prosi, żeby pospieszyła się a Yui chcąc nie chcąc maca mu te wszystkie rany paluchami a Azusa jest w maso-niebie.Po skończeniu roboty Yui chce się ulotnić ale Azusa chce jej podziękować.危険です. Azusa liże palce Yui i ssie spomiędzy nich krew.

20131211200758

05: Yui słyszy za oknem jakieś dziwne dźwięki, które nie pozwalają jej spać. Postanawia więc sprawdzić co jest grane a po wyjściu na balkon znajduje związanego Azusę. Yui zabiera się za rozwiązywanie wampira i zastanawia się czy może do posiadłości wtargnął złodziej ale po przyjrzeniu się wiązaniom dochodzi do wniosku, że musiał zrobić to któryś z domowników. Azusa mówi, że no rzeczywiście tak było. A tak konkretnie to on sam sobie to zafundował (′ʘ⌄ʘ‵). Wampir prosi Yui by go związała ale ta usiłuje się wymigać mówiąc, ze nie umie, co jednak nie przeszkadza Azusie, który skłonny jest ją wtajemniczyć w tajniki sztuki bondage’u. Yui nie bardzo to wychodzi więc Azusa postanawia ja związać by pokazać jak to powinno wyglądać. Po związaniu dziewczyny Azusa zabiera się za picie jej krwi.

06: Yui idzie sprawdzić co z Azusą bo nie zjawił się na kolacji. Z pokoju Azusy dochodzą ją jęki więc dziewczyna postanawia sprawdzić czy Azunyan  (znowu) nie zrobił sobie krzywdy.W pokoju jest całkiem ciemno a Yui zauważa, że Azusie śni się jakiś koszmar. Dziewczyna go budzi a Azusa pyta czy przyszła dać się wyssać. Azusa zabiera się za ssanie i pyta Yui czy aby nie wślizguje się do pokojów reszty braci żeby ja possali.Yui zaprzecza a Azusa mói, ze to dobrze bo kiedy myśli o tym,że ktoś inny mógłby widzieć ból Yui to w piersi czuje ból, którego nie lubi. Yui mówi mu żeby nie płakał a Azusa mówi, że Yui nie musi się martwić bo on nie będzie płakał. Yui pyta go co mu się  śniło ale Azusa mówi, że nie pamięta ale prosi Yui by została z nim na noc. Yui zgadza się i para kładzie się do łóżka. Azusa zasypiając przytula Yui tak mocno, że jej plan wymsknięcia się z pokoju wampira nie wypala.

07: Yui zastanawia się jak uciec i czy w ogóle ma gdzie uciec. Azusa pyta ja nad czym tak myśli. Yui przygląda się jego ranom i sugeruje zmianę bandaży. Azusa nie chce o tym słyszeć. Yui mówi, że zmiana bandaży pomogłaby w wygojeniu ran ale Azusa pyta czy Yui chce go z nich okraść. Dziewczyna nie wie o co chodzi ale Azusa mówi jej, że te rany są jego przyjaciółmi. Yui go przeprasza i mówi, że nie zdawała sobie z tego sprawy. Azusa nie tylko swoje rany traktuje jak przyjaciół ale nadał im imiona: Justin, Christina, Melissa. Wampir mówi Yui, żeby zapamiętała ich imiona. Yui jest pierwszą, poza braćmi, osobą której powiedział o swoich „przyjaciołach”. Azusa pyta czy Yui ma jakiś przyjaciół. Dziewczyna kopie sobie grób mówiąc, że w zasadzie to nie ma takich przyjaciół jak Azusa. Wampir stwierdza, że musi się pewnie czuć samotna i postanawia zafundować jej przyjaciela. Yui nie bardzo wie co się właściwie stało ale pozwala Azusie chłeptać krew z zadanej przez niego rany. Dziewczyna prosi Azusę by przestał bo zaczyna ją to boleć ale wampir mówi, że chce by poczuła więcej bólu przez niego zadanego.Yui zauważa, że u Azusy krzywdzenie jest równoznaczne z sympatią.

08: Yui spotyka w szkole Kanato, który prosto z mostu mówi jej że jest zdrajczynią po czym dodaje, że teraz umrze (uroczy jak zwykle). Na szczęście zjawia się Azusa i mówi Kanato żeby nie próbował ranić jego dziewczyny bez jego zgody. Kanato zostaje przez tą informację wgnieciony w ziemię a Azusa i Yui wykorzystują okazję by uciec. Yui mu dziękuje ale Azusa ją przeprasza za to, ze pozbawił ją szansy na zranienie przez Kanato. Azusa mówi, że czuje zbliżającego się Kanato i tym razem jest tak wściekły że może naprawdę zabić Yui. Azusa pyta ją czy chce umrzeć. Yui zgodnie z prawdą mówi, że sama nie wie bo ucieczka przed Kanato wydaje jej się niemożliwa. Azusa pyta czy w takim razie może ja zabić skoro ucieczka przed wampirem jest niemożliwa. Po chwili dodaje że to tylko taki żart (zabójczy żarcik). Azusa mówi, że nie może pozwolić na to by Yui wybrała Kanato bo wtedy jako ci gorsi będą mieć problemy. Na koniec Azusa zaczyna pić krew Yui a kiedy ta próbuje się bronić tekstem, że Kanato może ich znaleźć Azusa mówi : cii, nie mów tak głośno (diabelnie urocze(*・∀・)ノヵワィッ).

09: Yui idąc przez dom dochodzi do wniosku, że nie rozumie Azusy. W pewnym momencie zza drzwi słyszy głos Azusy, który mówi coś o tym, że nie może zostać Adamem. Yui postanawia podsłuchać bo padło też słowo Ewa. W pokoju toczy się rozmowa Azusy z Rukim, który tłumaczy mu że coś jest niemożliwe. Azusa podaje mu nóż i prosi by go ukarał. Ruki mówi, że to nie jest już sierociniec. Podsłuchującą Yui nakrywają Yuuma i Kou. Po chwili zjawia się też Ruki, który zabiera ze sobą dwójkę braci. Yui przeprasza Azusę za podsłuchiwanie. Azusa mówi, że nic się nie stało ale prosi ją by ukarała go skoro Ruki nie chciał. Dziewczyna również odmawia a Azusa pyta ją czy go nienawidzi. Yui mówi, że to nie tak a kiedy Azusa usiłuje na niej wymóc karanie, dziewczyna rani przez przypadek  także siebie więc Azusa spija jej krew.

10: Yui pyta Azusę jak tam jego rana. Azusa mówi że wszystko dobrze bo rana się nie goi i prosi dziewczynę by zafundowała mu kilka innych ran. Yui mówi, że nie ejstw  stanie tego zrobić ale Azunyan postanawia jej w tym pomóc. Do salonu wchodzi Ruki, któremu Azusa skarży się, że Yui nie chce go ciąć a Ruki się ulatnia. Nieco później Yui samotnie siedzi w salonie i martwi się maso zapędami Azusy. Kiedy do pokoju wchodzi Ruki dziewczyna pyta go dlaczego Azusa się tak kaleczy. Ruki mówi jej żeby za bardzo nad tym nie myślała bo oni są istotami przekraczającymi ludzką logikę ale dodaje że Azusa traktuje to ranienie jako jedyny powód własnej egzystencji.

Yui w bibliotece szuka informacji na temat cygańskich taborów bo Ruki na odchodnym rzucił jej, że Azusa kiedyś z nimi przebywał. Poszukiwania dziewczyny przerywa zjawienie się Azusy, który pyta czego ona z takim skupieniem poszukuje. Yui kłamie mówiąc, że to nic takiego ale wampir stwierdza, że wygląda jakby miała jakaś tajemnicę a po chwili zmienia temat. Azusa pokazuje Yui ranę którą mu zadała i mówi, że nazwał ją Ewa i prosi by Yui się z nią przywitała. Dziewczyna nie bardzo się do tego kwapi ale Azusa nalega by pocałowała Eve a Yui nie ma za bardzo innego wyjścia niż to zrobić.Azusa chce by Yui ugryzła go w ranę a kiedy ta się nie zgadza wysysa jej krew.

Epilog: Mały Azusa biegnie do swoich towarzyszy ze świeżo znalezionym jedzeniem ale natrafia  na zgromadzony na placu tłum, który rozmawia o powieszeniu złodziei odpowiedzialnych za włam do posiadłości lokalnego szlachcica. Jak się okazuje szajka złożona była z trójki „przyjaciół” Azusy. Azusa wie, że nie mogli to być oni bo byli zbyt głodni, żeby się poruszać. Kiedy dociera do niego to, że ponownie został sam dzieciak przeżywa załamanie nerwowe i zaczyna płakać co przechodzący obok strażnik mylnie bierze za łzy ulgi, że jego oprawcy nie będą go więcej dręczyć.

Azusa budzi się ze snu i zastanawia nad tym czy uda mu się zostać Adamem i w końcu być przydatnym. Dochodzi jednak do wniosku, że to niemożliwe po czym funduje sobie sesję z nożem. W tym momencie wchodzi Yui, która mówi mu żeby przestał. Azusa mówi, że Justin zniknął więc musi pomóc mu w powrocie bo nie chce więcej tracić swoich przyjaciół i rodziny. Azusa mówi jej że miał sen z czasów nim został wampirem, co budzi u Yui zdziwienie i zainteresowanie. Wampir kontynuuje opowieść o momencie śmierci swoich towarzyszy i mówi, że byli dla niego jak rodzina: bili go, kopali, ubliżali mu ale jednocześnie nadawali sens jego życiu. Azusa zaczyna płakać.

MANIAC

Prolog: Mały Azusa myśli o tym, że jest samotny i chciałby umrzeć ale jeśli po śmierci miałby dalej tak cierpieć to chyba by oszalał. Rozmyślania chłopca przerywa handlarz, przed który dzieciak się przewrócił a który raczy Azusę kopniakiem. Kop nie zadziałał tak jak oczekiwał tego handlarz bo Azsua prosi go o więcej. Handlarz stwierdza, że dzieciak ma coś nie tak z głową ale zostawić go samego nie może bo w końcu obaj są ludźmi. Mężczyzna zabiera chłopca do sierocińca. Azusa znowu zostaje sam na sam ze swoimi czarnymi myślami ale zagaduje do niego jeden z chłopców i pyta go o imię, bo skoro wszyscy w tym przybytku są rodziną to głupio nie znać swoich imion. Nim jednak chłopcy mogli się zaprzyjaźnić pojawili się inni mieszkańcy sierocińca w wiadomością, że Azusa kolegował się ze złodziejami i postanawiają dać mu nauczkę.

Yui w pokoju lekarskim pozwala opatrzyć sobie ranę. Reinhardt pyta Yui czy sama sobie zafundowała taką ranę. Dziewczyna mówi że tak a Reinhardt prosi ją by w razie nie radzenia sobie z problemami przyszła z nim porozmawiać a nie robiła sobie krzywdę. Po chwili zjawia się Azusa i zabiera ze sobą Yui po czym pyta ją po co była u szkolnego pielęgniarza i czy jeśli jej rana zniknie to czy będzie się czuła samotna.

01: Nieco spóźniony Azusa zabiera Yui z klasy i mówi jej żeby w ramach kary go uderzyła a jak chce to może bić go do złamania nosa. Yui nie wie jak ma na to zareagować a Azusa myśli, że dziewczyna jest zła na tak niski wymiar kary i proponuje żeby zbiła go krzesłem. Yui mówi że nie zamierza go bić a Azusa pyta ją dlaczego nie chce go ukarać. Dziewczyna mówi, że Azusa pewnie miał jakiś powód dla którego się spóźnił ale Azusa dochodzi do wniosku, że jeśli nic nie powie to Yui go ukarze. W końcu Yui stwierdza, że powinni już iść bo robi się późno a reszta pewnie się o nich martwi. Zębatki w mózgu Azusy zaskakują i wampir stwierdza, że jeśli się spóźnią to zbierze baty od całej czwórki ale z drugiej strony mógłby stracić przytomność a to trochę szkoda więc lepiej żeby szli. W drodze powrotnej Azusa wymyśla imię dla rany Yui. Po jakimś czasie dochodzi do wniosku że imię Wiktoria będzie świetne a biedna Yui chcąc nie chcąc się na nie zgadza. Azusa w ramach nagrody za wymyślenie ładnego imienia chce napić się krwi z Wiktorii.

02: W poszukiwaniu Azusy Yui trafia na szkolny dach. Wampir stoi za barierką i Yui obawia się, że przygotowuje się do skoku. Yui go zatrzymuje i pyta co on w ogóle wyprawia. Azusa mówi, że chciał się przekonać czy jest naprawdę żywy czy martwy (lol Azusa jesteś bytem bionekrotycznym, nie możesz być żywy). Yui mówi mu żeby przestał się wydurniać bo przecież żyje. Azusa prosi ją by pokazała mu na to dowód. Yui jako dowód oferuje samą siebie. Azusa jest nie bardzo przekonany więc prosi Yui by przejechała mu nożem po gardełku to się przekonają czy żyje czy nie. Yui oczywiście nie chce tego zrobić co kończy się kolejną szarpaniną w której ranna zostaje Yui. Azusa pije jej krew i odpuszcza sobie an jakiś czas głupie myśli.

03: Yui czeka na Azusę ale zamiast niego pojawia się Kanato, który usiłuje przemocą zaciągnąć ją do domu Sakamakich. Zjawia się Azusa, rzuca Teddym i wykorzystując zaaferowanie Kanato miśkiem, ucieka razem z Yui. Para za swoją kryjówkę obiera szkolną bibliotekę. Azusa mówi, że cieszy się bo Yui uciekła z nim chociaż pewnie chciała wrócić z Kanato do domu. Yui mówi, że już sama nie jest pewna. Azusa pyta ją czy w takim razie woli Kanato od niego. Yui mówi, że nie bo w końcu czekała na Azusę żeby mogli razem wrócić do domu. Azusa mówi jej żeby trzymali się za ręce wracając (*´▽`*). Moe jednak szybko się kończy bo Azunyan łapie Yui za zranioną rękę tak mocno, że dziewczyna zwija się z bólu a Azusa myśli, że robi jej dobrze, po czym wysysa jej krew.

04: Yui idzie do gabinetu pielęgniarskiego, który jednak zastaje pusty. Zjawia się za to Azusa i pyta po co Yui tu przyszła. Dziewczyna mówi, że chciała zmienić bandaże. Azusa oferuje jej swoją pomoc mówiąc, ze jest bardzo dobry w bandażowaniu. Yui zgadza się a wampir przystępuje do działania. Po skończeniu pracy Yui chwali Azuse a wampir mówi, że on i bandaże się lubią. Azusa cieszy się, że Yui go pochwaliła i postanawia odwdzięczyć się jej na swój azusowy sposób próbując zranić Yui nożem. Dziewczyna robi unik a wampir myśli, że to dlatego że woli ranę dźganą niż ciętą. W końcu zapłakana Yui mówi mu żeby przestał bo nie chce być dźgana ani cięta. Azusa chwilowo hamuje swoje zapędy a Yui może odetchnąć z ulgą ale nie na długo po Azusie zaschło w gardle i postanowił napić się krwi Yui.

05: Yui z Azusą idą na spacer. Wampir stwierdza, że to miła odmiana a Justin i Christina też powiedzieli mu że im się to podoba. Yui nie za bardzo rozumie jak Azusa może rozmawiać z ranami. Azusa pyta ją czy ona ze swoją nie rozmawia. Yui mówi, że nie a wampir stwierdza, że to pewnie dlatego że nie są ze sobą bardzo zżyte ale rana Yui także próbuje z nią rozmawiać. Azusa zauważa też, że Yui nie najlepiej się bawi więc postanawia ją uszczęśliwić. Yui nauczona poprzednimi doświadczeniami próbuje uciec ale wampir ja łapie i wysysa jej krew.

06: Kanato dopada Yui która wybiera się na dach szkoły. Kanato próbuje zabrać Yui ze sobą ale dziewczyna stawia opór i prawie spada ze schodów. Na szczęście w porę łapie ją Azusa a dziewczyna mu dziękuje co strasznie irytuje Kanato, który nazywa Azusę plebsem który powinien trzymać się od niej z daleka. Azusa nie pozostaje mu dłużny i stwierdza, że Kanato zachowuje się jak przegrany frajer. Atmosferę mordu przerywa telefon Kanato, po którym Sakamaki się wynosi bo ma „ważniejsze sprawy”. Yui cieszy się, że nie doszło do konfrontacji wampirów bo Azusa mógłby zostać ranny. Azusa mówi jej, że on z Kanato na pewno nie przegra a Yui powinna mu ufać w tej kwestii. Dziewczyna tłumaczy mu, że cieszy się bo nic mu się nie stało. Azusa pyta Yui czy się o niego martwi. Kiedy dziewczyna odpowiada twierdząco zalicza lot ze schodów, po którym Azusa przeprasza ją za to, że nie zdążył. Yui pyta dlaczego to zrobił. Azusa mówi, że cieszy go to że Yui się o niego martwi ale woli kiedy ona mu dziękuje. Azusa zlizuje krew z rozbitego kolana Yui i obiecuje, że więcej nie zawiedzie jej w potrzebie.

07: Yui spotka Kanato w klasie. Wampir wyraża swoje zdziwienie faktem, że dziewczyna jeszcze żyje ale w sumie sam może jej pomóc opuścić ten padół łez, bo w końcu jako ich żarcie Yui ma przed sobą tylko dwa możliwe zakończenia: śmierć lub całkowite wyniszczenie. Yui daje nogę i zamyka w nieużywanym pomieszczeniu. Po chwili rozbrzmiewa pukanie i Yui obawia się, że może to Kanato ją znalazł. W pomieszczeniu zjawia się jednak Azusa ale wystraszona Yui przed nim ucieka i prosi go by trzymał się z dala od niej, co Azusa grzecznie wykonuje.

08: Yui myśli o tym, że Azusa zastosował się do jej prośby i nie pokazuje jej się na oczy  w związku z czym odzyskała (prawie) wolność ale wcale się z tego powodu nie cieszy, bo nie wie co się dzieje z Azusą. Dziewczyna postanawia odwiedzić rodzinny kościół, gdzie ku swojemu zdziwieniu spotyka tatusia. Tatuś początkowo także sie cieszy ze spotkania ale po chwili zauważa, że jego córkę otacza dziwny zapach i dochodzi do wniosku, że Yui stała się wampirem w związku z czym próbuje ja zlikwidować. Na drodze staje mu jednak Azusa, który obrywa srebrną kulą ale zabiera Yui z kościoła. Para ucieka do lasu a Yui pyta dlaczego Azusa ją uratował. Wampir mówi, że w końcu go wybrała, nie?

09: Yui zastanawia się czy naprawdę stała się wampirem, po czym pyta Azusę co on o tym myśli i zaczyna płakać. Po chwili yui uspokaja się i pyta Azusę jak tam jego ramię. Wampir mówi, że wszystko OK ale Yui zauważa jego cierpienie. Azusa mówi jej żeby się nie martwiła bo to ona wygląda jakby niesamowicie cierpiała. Azusa chcąc ulżyć jej cierpieniom zaczyna ssać jej krew ( gdzie tu sens..oh wait to Dialover przecież). Wampir mówi, że nie widzi żeby Yui była ranna a przecież cierpi. Dziewczyna tłumaczy mu, że czasem słowa potrafią ranić bardziej niż rany zadane nożem.

20131220192213

10: Ruki gani Azusę za to, że nie pilnuje Ewy ale po chwili zauważa, że z Azusą jest coś nie tak. Nim jednak zdążył dojsc co Azusa się ulotnił. Yui siedzi w swoim pokoju i zbiera jej się na płacz. Po chwili ktoś zasłania jej oczy. Zza pleców słysz głos Azusy, który mówi jej żeby nie płakała.  Wampir obejmuje ją i mówi, że rozumie że łzy są dla duszy tym czym krew dla ciała i że rozumie samotność Yui. Prosi też by pozwoliła mu być przy sobie gdy musi płakać. Na koniec Azusa oferuje, że wyssie jej krew bo w końcu ona to lubi.

Epilog: Azusa przypomina sobie jak zaczął rozmawiać ze swoimi ranami. Mały Azusa po przejściu choroby wyleczył swoje rany w związku z czym zaczyna się ciąć nożem by jego przyjaciele powrócili. W takim stanie zastaje go Yuuma. Azusa pyta go czy to może on ukradł mu Justina, Yuuma nie bardzo wie o co chodzi ale mówi, że to nie on po czym daje Azusie chleb. Azusa mu dziękuje ale odmawia przyjęcia podarunku bo w  końcu jest towarzyszem złodziei.Yuuma nie ogarnia co ma jedno do drugiego więc mówi Azusie, że jak nie chce go zjeść to może wyrzucić bo jemu to wsio.Yuuma mówi, że zna gościa który jest podobny do Azusy i następnym razem przyjdzie razem z nim.

Yui budzi się w łóżku z Azusą po intensywnej sesji ssania. Yui pyta wampira jaką piosenkę nucił. Azusa mówi, że nie pamięta tytułu i prosi Yui by coś mu zaśpiewała.Yui zgadza się a Azusa mówi, że jej piosenka była pełna nadziei i przypomniała mu pierwsze spotkanie z Yuumą.Wampir prosi ja o pozwolenie na napicie się krwi  bo kiedy ją pije to czuje, że może lepiej zrozumieć Yui.

20131220200455

ECSTASY

Prolog: Azusa myśli o tym, że Bóg podarował mu innych przyjaciół niż Justin, Christina i Melissa a są nimi Yuuma, Kou i Ruki. Cała czwórka planuje ucieczkę z sierocińca. Azusa zastanawia się czy po ucieczce będzie miał go kto bić i czy w ogóle CHCE uciec. Wątpliwości Azusy rozwiewa porządny Bright slap w wykonaniu Rukiego. Azusa postanawia uciec razem z przyjaciółmi.

Azusa powspominał sobie przeszłość a Ruki mówi mu, żeby pozbył się zranionego ramienia bo umrze. Azusa nie może tego zrobić bo tam znajdują sie jego „przyjaciele”.

Ruki zagaduje Yui na szkolnym korytarzu prosząc ją o przysługę.Na początek jednak tłumaczy jej sytuację w jakiej znalazł się Azusa: jeśli nie pozbędzie się ramienia to umrze ale jeśli się go pozbędzie to straci „przyjaciół”. Yui nie wiedziała o tym, że rana została zadana srebrną kulą i zagraża życiu Azusy. Ruki prosi ją by przegadała Azusie do rozsądku bo jeśli czegoś nie zrobią to wampir umrze.Dziewczyna wyrusza na poszukiwanie Azusy i znajduje go na dachu i mówi, że muszą poważnie porozmawiać. Yui zaczyna płakać a Azusa pyta czy coś ją boli po czym dodaje, że wspominał o pierwszym uderzeniu od Rukiego.

01: Yui martwi się o Azusę tak bardzo, że traci apetyt. Azusa przynosi jej całkiem apetycznie wyglądająca rybkę po czym na jej oczach dowala chili. Yui jakoś do posiłku się nie kwapi z dwóch powodów: jednym są zabójcze ilości przypraw a drugim zamartwianie się o ramię wampira.Azusa postanawia siłą nakarmić Yui, mówiąc jej że to dobrze że ja boli fizycznie po zapomina o tym innym bólu. Azusa mówi, że kocha jej zapłakaną twarz a jej łzy smakują tak dobrze jak jej krew.

02: Ruki nalega by Yui porozmawiała z Azusą. Dziewczyna mówi, że nie może tego zrobić w związku z czym Ruki pyta ja czy chce by Azusa umarł.W tym momencie do pokoju wchodzi temat ich rozmowy i pyta co robią. Ruki opuszcza pokój rzucając do Yui na dowiedzenia żeby załatwiła sprawę. Azusa pyta o co chodziło Rukiemu a Yui próbuje go okłamać mówiąc, że Ruki poprosił ją o posprzątanie salonu ale wampir jej nie wierzy. Azusa pokazuje jej najnowszy nabytek do swojej kolekcji i pyta Yui an czym najlepiej go przetestować. Yui jakby, ktoś wyjął jej mózg wyjął przez słomkę a na jego miejsce wrzucił kalafior, sugeruje mięsko. Jednak w zamrażalce żadnego nie ma w związku z czym Azusa wpada na szczwany plan, wedle którego Yui ma go ciąć w obojczyk.Yui mówi, że nie da rady i niech Azusa ją puści. Wampir mówi, że Yui jest naprawdę dobra ale on pragnie tego bólu. Oczywiście Yui jak ostatnia ofiara przecina sobie grzbiet dłoni, co Azusa odebrał jako akt masochizmu z jej strony i zaczął zlizywać jej krew.

03: Yui myje buzię i zauważa, ze wygląda coś marnie i ciągle zamartwia się Azusą.Do łazienki wchodzi Azusa i pyta co z nią. Yui mówi, że jeśli chce użyć łazienki do ona już wychodzi ale Azusa obejmuje ją od tyłu i  mówi jej, że jest bardzo zimna więc ją rozgrzeje. Yui patrząc na odbicie w lustrze zauważa w jak strasznym stanie jest ramię Azusy i próbuje z nim porozmawiać. Azusa orientuje się o co jej chodzi i pyta czy to ją tak martwiło. Yui mówi, że tak i że muszą porozmawiać.Wampir prosi ja by była cicho bo on nie chce tego słyszeć, kiedy Yui próbuje zacząć rozmowę Azusa zamyka jej usta pocałunkiem. Na pocałunku się nie kończy bo Azusa gryzie ją w usta i spija jej krew.

20131221191315

04: Yui budzi się o dziwnej porze i postanawia pójść do kuchni napić się wody. Na korytarzu słyszy dziwne dźwięki dobiegajace z kuchni i pomimo strachu postanawia sprawdzić co się dzieje.Jak się okazuje Azusa w całkowitych ciemnościach ostrzy nóż. Yui mowi mu, żeby następnym razem włączył światło bo zrobic sobie krzwydę.Azusa mówi, żeby ona spróbowala po czym zasłania jej oczy i daje zestaw nóż+ostrzałka. Yui mówi, że tego nie zrobi bo się boi a Azusa całuje ja i pyta czy czuje to bardziej niż zwykle. Yui prosi go by przestał co Azusa robi ale zamiast całownaia przeżuca się na ssanie krwi.

05: Yui próbuje czytać ksiażke, żeby nie myśleć o ramieniu Azusy ale jej to nie wychodzi. Do pokoju wchodzi Azusa, który pyta ją czy nie może spać skoro siedzi o tak dziwnej porze z książką. Wampir oferuje jej ciepłe mleczko, które ma jej pomóc zasnąć. Azusa wraca z gorącym mlekiem i postanawia dodać do niego trochę miodu, żeby było słodsze. Azusa jednak jest trochę niezdarny i wylewa mleko na nogę Yui. Zaczerwieniona noga dziewczyny kręci go tak bardzo, że zabiera się do picia krwi.

06: Yui emuje się na balkonie myśląc jak powiedzieć Azusie o ramieniu.Wchodzi przedmiot jej zmartwień i pyta czy próbowała uciec. Yui mówi, że podziwia gwiazdy bo są piękne. Azusa pyta czy dziewczyna kocha piękno, kiedy dziewczyna odpowiada twierdząco wampir wyjmuje nóż. Na podziwianiu się nie kończy bo Azusa ładuje sobie ostrze w ramię w tekstem: キレイでしょ? Yui chce biec po pomoc ale Azusa ją zatrzymuje prosząc ją by nie niszczyła ich cennego czasu spędzanego we dwoje po czym sugeruje jej napicie się jego krwi.

07: Azusa znowu robi sobie krzywdę a Yui usiłuje go powstrzymać i że powinni coś zrobić z tym jego ramieniem. Azusa się irytuje i pyta Yui czy to Ruki jej o tym wszystkim powiedział. Yui mówi, że tak a Azusa pyta czy chce go zmusić do rozstania z przyjaciółmi. Milczenie dziewczyny Azusa bierze za dobrą monetę i prosi by wybaczyła mu chwilę zwątpienia po czym podaje jej nóż by pogłębiła Justina.Yui prosi go by więcej się nie ranił bo Ruki i reszta uważają go za rodzinę. Azusa pije krew Yui w bardzo bolesny sposób by zmusić ja do obiecania, że więcej nie będzie go namawiała do porzucenia Justina i reszty urojonej gromadki. Yui nadal odmawia więc Azusa zaczyna ja przyduszać ale dziewczyna nie stawia oporu i nie daje mu się złamać. Wampir przestaje ją dusić i wybiega z pokoju mówiąc Yui, że jej nienawidzi.

08: Yui usiłuje dobić się do pokoju Azusy ale on na nią nie reaguje. Na korytarzu zaczepiają ja Yuuma i Kou. Yuuma mówi jej żeby dała sobie spokój z Azusą ale dziewczyna nie zamierza się poddać. Yuuma i Kou mówią jej, że też nie chcą by Azusa umarł bo są braćmi nawet jeśli nie łączy ich krew ale na Azusę nie ma sposobu. Yui tłumaczy im, że Azusa  nie rozumie że bycie komuś potrzebnym nie musi być równoznaczne z byciem chłopcem do bicia. Yuuma prosto z mostu pyta Yui czy kocha Azusę, jeśli tak to niech idzie mu to powiedzieć a jeśli nie to niech da mu spokój. Yui mówi, że nie może mu powiedzieć ale że nie zamierza go porzucać. Yuuma i Kou życzą jej powodzenia i mówią, że pokładają w niej swoje nadzieje. Yui stwierdza, że skoro Azusa nie chce otworzyć drzwi to ryzyk-fizyk wejdzie od okna. Przy wspinaczce z balkonu do pokoju Azusy zostaje jednak zwiana. Na szczęście w porę zjawia się Azusa, który ratuje ją przed upadkiem.

09: Yui ma sen w  którym wchodzi na wzgórze razem z Azusą i towarzyszy im trójka dzieci o imionach Justin, Melissa i Christina. Azusa uczy maluchy piosenki. Dziewczyna odzyskuje przytomność w pokoju Azusy. Yui dziękuje mu za uratowanie ale Azusa prosi ja by nie dziękowała tylko nie robiła więcej czegoś tak szalonego.Wampir pyta dlaczego Yui to zrobiła. Dziewczyna mówi, ze chciała z nim porozmawiać i powiedzieć mu, ze nie chce by umarł. Azusa pyta ją czy wie jaka jest najsmutniejsza rzecz na świecie. Kiedy Yui milczy Azusa mówi jej, że nie jest nią śmierć tylko bycie nikomu niepotrzebnym. Azusa mówi, że pomimo że się żyje to nie czuje się żywym, nie czuje się potrzebnym i to jest smutne, po czym dodaje że bycie bitym i ślady po tym są dowodem na to, że jest potrzebny. Yui mówi mu żeby przestał bredzić bo dla NIEJ jest ważny. Azusa mówi, że nie może zostać Adamem ale Yui mówi mu, że ma tego całego Adama w głębokim poważaniu bo interesuje ja TYLKO Azusa i nie chce by umarł. Azusa podaje jej nóż i prosi by go pocięła żeby pokazać że jest dla niej ważny.Yui mówi, że nie może i odrzuca nóż a kiedy Azusa zarzuca jej kłamstwo dziewczyna przytula go  mówiąc, że nie może go skrzywdzić ale w ten sposób okazuje jak bardzo jej na nim zależy. Yui mówi też, że nawet jeśli straci Justina to dalej będzie miał Rukiego, Kou, Yuumę  no i ją samą. Azusa zaczyna płakać a Yui mówi mu, że go potrzebuje.

20131221225928

10: Azusa opowiada Yui o swojej traumatycznej przeszłości po czym mówi, że dalej nie może uwierzyć, że jest Yui potrzebny bo nie ma na to dowodu. Yui mówi, że zawsze przy nim będzie i przytula go. Azusa zaczyna zwijać się z bólu a Yui płacze bo nie może mu pomóc.Widząc cierpiącą z jego powodu Yui, Azusa podejmuje decyzję o rozstaniu z Justinem i resztą by być przy niej.Azusa zastanawia się czy będzie szczęśliwy i co ważniejsze: czy będzie w stanie uszczęśliwić Yui. Yui ma nadzieję, że będzie mogła widzieć uśmiechniętego Azuse. 笑ってアズサくん

Epilog: Azusa i spółka uciekają z sierocińca. Azusa podziwia błękitne niebo i zastanawia się nad tym co będzie dalej. Wkrótce na ślady uciekinierów natrafia pościg, który nie patyczkuje się i strzela chłopcom po nogach. Azusa rozdzielony z towarzyszami ląduje samotnie w sierocińcu. Chłopiec myśli o tym jak bardzo chciałby umrzeć. W tym momencie pojawia się Karlheintz pytając go czy pragnie wiecznego życia.

20131222151757

Yui myśli nad ostatnimi wydarzeniami i postanawia zaparzyć Azusie herbatę. Wampir oczywiście nie chce się z nią rozstawać wiec para wspólnie udaje się do kuchni. Azusa i Yui cieszą się swoim szczęściem a w tle Ruki stwierdza, że Azusa nie może nim być.

Vampire End: Yui budzi się ze snu i widzi nad sobą Rukiego. Kiedy pyta co się stało z Azusą, wampir mówi, ze Azusy już nie ma.Oczywiście Yui nie am zamiaru siedzieć na tyłku i postanawia poszukać ukochanego w  czym przeszkadza jej Ruki fundując jej utratę przytomności i zamykając w celi. Po przebudzeniu Yui dobija się do drzwi tak energicznie, że budzi się w niej wampirza moc i dziewczyna rozwala drzwi i wyrusza na dalsze poszukiwania Azusy. Yui natrafia niestety na swojego tatuśka, który ładuje jej srebrną kulę w ramię. Dziewczyna uświadamia sobie jak wielki ból musiał czuć Azusa i dochodzi do wniosku, że jednak nie jest córeczką Seijiego tylko wampirem, po czym odbiera ojcu broń i celuje w niego.

20131222162650

W innym miejscu Kou i Yuuma usiłują zaciągnąć Azusę z powrotem do jego celi. Chłopaki mówią, że go rozumieją ale Azusa nie może zostać Adamem i powinien dać sobie spokój. Azusa mówi im, ze ma gdzieś Adama, Ewę i ten cały bełkot rodem z ff.net bo po prostu chce być z Yui.W tym momencie zjawia się Yui a Azusa mówi, jej że jest jego raison d’être . Po chwili zjawia się także Ruki. Azusa mówi mu, że kocha ich wszystkich ale nie chce żeby stawali mu na przeszkodzie w byciu z Yui. Ruki mówi, że porozmawia z Karlem Heinzem i jakoś mu wytłumaczy całą sytuację ale nie zamierza porzucać jego planów, pomimo tego cieszy się ze szczęścia Azusy i pozwala mu odejść z Yui.

W jakimś bliżej nieokreślonym miejscu Karl Heintz stwierdza, że Adama i Ewa znaleźli prawdziwą miłość i wszystko poszło 計画通り bo wampir wybrany przez Ewę staje się Adamem.

W lesie Azusa mówi Yui, że cieszy się że są teraz we dwoje i to ona nauczyła go czuć się szczęśliwym. Azusa mówi Yui, że chce razem z nią zobaczyć podobnie błękitne niebo jak podczas ucieczki z sierocińca bo teraz jest prawdziwie wolny.

W bliżej nieokreślonej przyszłości spełnia się sen Yui: Azusa, Yui i trójka ich dzieci o imionach Justin, Melissa i Christina wchodzą na wzgórze. Dzieciaki przypominają tacie, że miał nauczyć ich nowej piosenki. Azusa pyta zamyśloną Yui o czym tak duma. Dziewczyna mówi,że teraz jest naprawdę szczęśliwa. Azusa mówi, że cieszy się bo teraz w końcu oboje są szczęśliwi.

20131222163947

Heaven Scenario: 01) Azusa zaprasza Yui na spacer nad jezioro i przejażdżkę łódką. Azusa pyta czy może ja zabrać w miejsce w którym będą tylko we dwoje jakim jest dno jeziora. Yui zgadza się ale Azusa mówi, że to tylko żart po czym wysysa krew z jej ucha i lekko ją przydusza prosząc by to samo zrobiła jemu na co Yui zgadza się. 02) Azusa przytula Yui w czasie snu tak mocno, że dziewczyna nie może oddychać. kiedy próbuje się odsunąć Azusa budzi się i oskarża ją o chęć ucieczki.Yui tłumaczy mu powód dla którego się odsunęła a wampir jej wierzy. Para słucha bicia swoich serc po czym Azusa pije krew z okolic serca Yui. 03) Yui przygotowuje Azusie posiłek ale kiedy etn się zjawia zacina się w palec. Azusa ssie jej krew i mówi, że jeśli kiedyś zabraknie jej krwi to da jej swoją.

Manservant End: Azusa jest tak zazdrosny o interakcje Yui z innymi mieszkańcami domu, że zabrania jej widywać się z kimkolwiek i opuszczać pokoju. Po pewnym czasie Yui śpi całymi dobami budząc się tylko na kilka minut a Azusa ciągle przy niej jest.W końcu Azusa wypija całą jej krew.

20131222184806

Brute End: Yui po drodze przeszła chyba wycięcie mózgu tasakiem, bo dochodzi do wniosku, że nie może być z Azusą i od niego ucieka. Wampir jednak ją znajduje i dźga nożem tak długo aż Yui zostaje turbomasochistką. Po jakimś czasie Azusie odbija całkowicie, puszcza z dymem całą posiadłość Mukamich razem z sobą i Yui. Ostatnią myślą Yui jest: czemu to zrobiłam? Na koniec zjawia się Karl i stwierdza, że tym razem nie wyszło.

20131222190053

☆★☆

Matko,po ścieżce Azusy czuję się wyprana z sił i generalnie wampiry wyssały ze mnie te resztki życia jakie jeszcze posiadałam. Sam Azusa było kochany i jego historia była cholernie smutna ale niekiedy scenarzyści powinni dostać zakaz dotykania klawiatury bo Heaven Scenario było durne a Brute ending to kretynizm do kwadratu. Tak poza tym, to raz Azusa nie może być tym całym Adamem, to znowu może nim być WTF. Sam plan Karla Heintza to już w ogóle w świetle tych dwóch ścieżek jakiś idiotyzm rodem z kiepskiego fanfica. Generalnie nie mam siły po tym a tu czeka mnie jeszcze osiem postaci.

2013122218563320131221225852

6 myśli w temacie “Diabolik Lovers More, Blood: Azusa

 1. Nie wiem co brali twórcy MB, ale wolałabym się trzymać od tego z daleka.
  Co do Azusy…
  Justin… Biber~!
  Christina… Aguilera~!
  Melissa… lol, chyba Bellissa~!

 2. Te długie rozpiski są za-je-bis-te!
  Tylko czemu z mojego Kanato-kuna zrobili wiecznie piemesowego paniczyka? >.<
  Historia Azusy jest taka smutna ;_; ryczę

 3. Tak jak napisała Panda długie rozpiski są świetne. Bardzo bym chciała zobaczyć inne postacie bo Azusa był kochany. c; Jedyne czego się boje to Laito. Nie mogę już się doczekać następnego posta z kolejnym panem.

 4. Cześć! Bardzo spodobały mi się Twoje rozpiski i mam jedno pytanko: Czy masz zamiar kontynuować serię DL More blood? Mam nadzieję jeszcze zobaczyć pozostałe postacie ;D

  • Planuje ruszyć z MB kiedy skończę Cecila w UtaPri, chociaż może to zająć trochę czasu bo ostatnio zapadło się blogaskowi w sen zimowy(。・・。)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.