Dot Kareshi III: Murabito

2013-11-30 12_21_02-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

Trzecią i niestety ostatnią część przygód w świecie Unlimited Quest zaczynamy od postaci, która pojawiła się już w poprzednich cześciach. Przed Wami: Murabito (VA: Miura Hiroaki).

COMMON ROUTE

Nasza bohaterka budzi się w polach i pierwsze co widzi po otworzeniu oczu to twarz Murabito, który mówi jej, że znajdują się w pobliżu małej wioski i jeziora a tak w ogóle to cieszy się, że ją widzi i Kami-sama spełnił jego życzenie.MC generalnie nie ma pojęcia o co chodzi ale Murabito wyjaśnia jej, że kiedy był nad jeziorem zbierać zioła to do wody wpadł mu sierp. Dzięki temu z jeziora usłyszał głos boga, który zapytał go czy zgubił w jeziorze złotego buga, srebrnego buga czy może buga drewnianego (′ʘ⌄ʘ‵). Murabito chciał zgodnie z prawdą odpowiedzieć, że był to sierp ale Kami-sama naciska na nego y wybrał któryś z bugów i Murabito zdecydował się na złotego.

2013-11-30 12_27_34-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~Kami-sama stwierdza, że za uczciwość (lol) należy mu się nagroda i jeśli będzie przychodził and jezioro codziennie i modlił się to on spełni jego marzenie. Nasz dzielny Murabito zasuwał więc nad jezioro światek piątek i w największe deszcze przez co nabawił się zapalenia płuc ale w końcu po 100 dniach jego marzenie się spełniło. Po skończonej opowieści Murabito pyta MC czy nie zamieszkała by z nim w jego chacie. MC mówi mu żeby dał sobie na wstrzymanie i  w tym samym momencie Murabito opuszczają siły a na scenie pojawia się Slime w ludzkiej postaci, który zeżarł Murabito HP i rzucił się witać MC nazywając ją Onee-san. Jak się okazuje Slime płakał nad jeziorem i również spotkał boga, który kazał mu wybrać buga. Slime odpowiedział, że robali to on raczej nie jada ale ostatecznie też wybrał złotego a wtedy Kami-sama zarzucił mu gadką o spełnieniu życzenia. Slime oczywiście mu nie uwierzył więc Kami-sama zafundował mu ludzką postać na zachętę. Po zakończeniu opowieści Slime składa MC ofertę nie do odrzucenia: Stańmy się jednym. Na przeszkodzie jego niecnym zamiarom staje jednak nagła zmiana pogody, dramatyczna muzyka, mroczny śmiech i pojawienie się za ich plecami samego Maou, który rozkazuje im odkolegować się od jego ofiary. Niestety Slime i Murabito Maou za plecami nie zauważają co bardzo go wybija z rytmu. Gdy w końcu stają twarzą w twarz Murabito zastanawia się gdzie podział się smok na którym jeździł Maou. Nasz Mroczny Lord odpowiada, że odkąd został pokonany przez NICH to kierowanie smokiem stało się jakby trudniejsze.Maou przepycha się przez Slime’a i Murabito by stanąć oko w oko z heroiną i oświadczyć, ze teraz odpłaci mu za wszystko. Maou także odbył wyprawę nad jezioro gdzie stracił dumę (lol) i spotkał boga od którego zażądał spełnienia życzenia. Kami-sama zarzucił mu oczywiście standardową gadką o bugach i Maou jak przystało na lorda wybrał złotego. A po 100 dniach w końcu mógł stanąć do walki z MC, czego pragnął. Nim Maou zdążył cokolwiek zrobić oberwał garnkiem od Ankoku Kishi. Mroczny Rycerz zapewnia MC, że teraz kiedy on tu jest to nie musi niczym martwić. MC mu dziękuje a Ankoku Kishi pyta czy ona  w ogóle kojarzy kto on zacz. MC milczy ale rycerz przypomina jej, że jest Mrocznym Rycerzem, który zdradził Maou i przyłączył sie do jej drużyny ale MC cały czas trzymała go zamkniętego w powozie. Ankoku Kishi bulwersuje się, że gonił ostatnie 100 dni nad jezioro żeby spełniło się jego marzenie o podróżowaniu z MC a ona nawet go nie pamięta. Rycerz mówi, że nad jeziorem stracił kulę <玉> Kamisama prawie go pyta czy zgubił jajca <金玉>. Drużyna jednak nie pozwoliła mu kontynuować opowieści.

2013-11-30 13_25_31-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

W międzyczasie MC ma mentalną wizytę od boga, który mówi jej, że nie wie jak może wrócić do swojego świata ale niech popróbuje wykonywać subquesty, podróżować i generalnie dobrze się bawić to może to coś da. Po powrocie do rzeczywistości MC zostaje zmolestowana przez Slime’a, który rozpuszcza jej ubranie a Maou i Ankoku Kishi ją obmacują żądając by pokazała im jakaś super-duper technikę bo przecież musi jakaś mieć. Murabito przygląda się całej scenie filozoficznie zauważając, że takie widoki nadają sens życiu. MC w końcu nie wytrzymała i zdzieliła Maou po głowie a on zauważył, że HP mu nie było więc MC musi być zwykła dziewczyną. Slime stwierdza wesoło, że teraz MC jest po stronie swoich wrogów na co oburza się Murabito mówiąc, że on jest zwykłym wieśniakiem. Ostatecznie drużyna rusza do chatki Murabito, żeby nie stać w szczerym polu.

2013-11-30 13_32_49-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

Po przybyciu do domu Murabito, Maou stwierdza, ze jakoś tu ciasno, brudno i nie umywa się do jego zamku a Slime pierwsze co to próbuje się dobrać do MC ale Ankoku Kishi go przegonił. Murabito mruczy, że to tylko mieszkanie przejściowe. MC zabiera się do przeglądu statusu postaci zaczynając od Maou. Dziewczyna zauważa, że Maou ma technikę której nie widziała a Maou tłumaczy jej, że  to dlatego, że załatwiła go overkillem i nie zdążył nawet pokazać swojej drugiej formy (lol). Następny w kolejce jest Ankoku Kishi. MC przypomina sobie, że walka z nim była przegwizdana. Rycerz płacze jej nad tym, że po pokonaniu go nie wcieliła go do drużyna i musiał ciągle być upchnięty w powozie  i żywić się anpanem przez co dorobił się przezwisk : アンコ食う騎士 i アンコ空士. Na dodatek nie mógł wykonać questa polegającego na znalezieniu duszy jego siostry. Żeby przerwać tą mroczną atmosferę na ochotnika zgłasza się Murabito, który mówi, że nie ma w sumie nic specjalnego bo jest zwykłym mob-chara. MC pociesza go tym, że za to jest bardzo czysty. Slime mówi, ze podobnie jak Murabito jest mob-chara z tym, że jemu Kami-sama dał ludzką postać. MC mówi, że to fajnie przez co Slime się do niej przystawia. Na koniec Ankoku Kishi pyta czy przeglądając ich statusy zauważyła coś dziwnego. MC mówi, że nie wie i drużyna ją uświadamia, że odkąd skończyła grę to oni utknęli w pierwszym cyklu i ich czas przestał płynąć  w związku z czym MC powinna wykonać ich questy by mogli przejść do new game+. Grupa prosi ją by wybrała czyj quest chce wykonać.

MURABITO

Drużyna już ma wyruszyć kiedy Maou mówi im,że chwila moment coś tu nie gra. Ankoku Kishi zauważa, że MC widać majteczki ale Maou nie to miał na myśli a raczej problem tego czego Murabito chce, bo ciągle mówił, że chce być blisko MC i jakby na to nie patrzeć jego marzenie się spełniło a nic się nie zmieniło. Murabito mówi, ze pomyśli nad tym w nocy a na razie drużyna może spędzić noc u niego w chacie po czym idzie przygotować kolację. Na odchodnym mówi do siebie, że musi też podjąć przygotowania do spełnienia jego marzenia.

Po przebudzenia się rano ekipa przygląda się śpiącej MC, która po przebudzeniu spuszcza im nic nie dający łomot. Murabito już wie jakie może być jego życzenie: pomoc jego wsi, którą ciepłym moczem olała drużyna MC. Drużyna wyrusza na questa.

2013-11-30 14_52_24-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

Jak się okazuje Murabito mieszka spory kawałek poza wioską, więc Slime pyta czy może go tam gnębili z jakiegoś powodu. Murabit przypomina sobie, że zapomniał jakiegoś turboważnego itemu z domu wiec wysyła po niego Slime’a. Reszta drużyny rusza do wioski, która jest całkiem wyludniona. Murabito informuje towarzyszy, ze powiadomił szefa wioski o ich przybyciu, żeby mieszkańcy w panikę nie wpadli jak zobaczą Maou a następnie wysyła Ankoku Kishi na poszukiwanie szefa wsi, mówiąc mu, że będą czekać w karczmie na niego. Nim pozostała trójka dotarła do karczmy dobiegł ich wrzask rycerza a Maou zauważa, ze Slime’a coś podejrzanie długo nie ma i coś jest na rzeczy. Murabito stwierdza, że skoro tak się nimi martwi to zaraz go do nich wyśle, bo potwory trzymają z potworami po czym wysłał Maou do diabła. Murabito przytula MC i wyjawia, że jego największym marzeniem było być z nią i dlatego zabierze ją do świata w którym będą mogli być tylko we dwoje.

2013-11-30 15_18_12-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

MC próbuje dać nogę ale Murabito ją zatrzymuje i pyta czy ona w ogóle wie jak on ma na imię. Dziewczyna strzela, że Murabito na co słyszy, ze on  w ogóle nie ma imienia, bo jest postacią która istnieje tylko po to, żeby sprzedawać bohaterom zioła lecznicze a jeśli pamięta tych wszystkich wieśniaków w mijanych wsiach i miastach, to za każdym razem był on. Wesołe wywody Murabito przerywa pojawienie się Maou razem w resztą towarzyszy. Atak drużyny na Murabito nie robi większego wrażenia, bo gdzieś po drodze nabył on zdolność kontrolowania nie tylko swoich statów ale i całego świata.  Murabito stwierdza więc, że został prawdziwym Last Bossem. MC w końcu go akceptuje i mówi, ze będzie razem z nim w jego świecie. Murabito mówi jej, że w tym momencie jego życzenie się spełniło i wszystko wraca do normy. Murabito pyta MC czy mu wybaczy jego zachowanie, dziewczyna mu przebacza a Murabito stwierdza, że teraz dostaje drugą szansę by zostać prawdziwą postacią ( co zaczyna stresować Maou). Drużyna z pomocą magii Maou przenosi się do jego zamku, bo na wiejskim placu powoli zbiera się tłumek gapiów.

2013-11-30 15_23_39-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

W zamku Maou wyprawia ucztę i przyznaje swoim towarzyszom pokoje w których będą mogli wypocząć. MC włócząc się po zamku trafia na Maou. Mroczny Lord mówi jej, że był nad jeziorem ale nic się nie zmieniło ale żeby się nie martwiła bo może sama musi się tam zjawić by coś się stało. Generalnie Maou ją pociesza (*´▽`*)

Zaczyna się uczta na której Maou bardzo wczuwa się w rolę gospodarza i prezentuje dania o dziwnych nazwach, pod którymi kryją się całkiem zwykłe potrawy typu kurczak. Ankoku Kishi i Murabito upijają się, Maou lamentuje nad tym jak został pokonany a Slime usiłuje się przykleić do MC, bo w końcu nie wiadomo czy to nie ostatnia ich noc razem. Impreza kończy się kiedy Slime zwija się do spania, Ankoku Kishi zasypia upity alkoholem a Maou własnymi łzami.

2013-11-30 15_48_49-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

MC zostaje odprowadzona do swojego pokoju przez jedną z pokojówek. Obie dziewczyny rozmawiają o nadchodzącym rozstaniu MC z drużyną. Pokojówka radzi dziewczynie by postarała się przy rozstaniu nie żałować niczego.Od pokojówki MC dowiaduje się też o podziemnym onsenie w zamku. Kiedy nasza bohaterka znika w swoim pokoju, pokojówka zmienia się w Kami-sama, który stwierdza, ze udzielił dziewczynie wszystkich możliwych rad.

Nie mogąc zasnąć MC wbija do onsenu gdzie siedzi już Murabito. Para rozmawia o nadchodzącym rozstaniu a Murabito mówi dziewczynie, że nie chce widzieć jej smutnej bo z uśmiechem najbardziej jej do twarzy.

Wczesnym porankiem niewyspana drużyna zbiera się w głównej sali zamku. Murabito pyta MC co ona chce robić, bo on już wie, że wyruszy w podróż a kiedy spotkają się po raz kolejny być może będzie już nazywał się Tabibito. Sama drużyna postanawia się rozwiązać i opuścić zamek. W tym momencie pojawia się znane nam z poprzednich części światło boskiego teleportu.

GOOD END

Murabito przybywa do świata MC i gotuje jej posiłki.MC pyta go czy nie jest mu ciężko w tym świecie ale Murabito mówi, że to dla niego nic bo chce być dla niej tak użyteczny by nie mogła bez niego żyć. Murabito oferuje dziewczynie masaż ramion ale ona odmawia stwierdzając, że Murabito ma jakąś mroczną stronę, co powoduje u niego śmiech. Para postanawia pójść na zakupy a po drodze mijają w parki ciężarówkę lodziarza. Murabito mówi, że nie miał okazji jeszcze spróbować lodów. MC mówi, ze może iść i kupić jeśli ma na to ochotę ale ona nie będzie jadła bo na obiadkach Murabito się jej przytyło. Murabito stwierdza, że zjedzą jednego na spółkę ale nim dziewczyna ma okazję spróbować Murabito ją całuje.

2013-11-30 16_34_56-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

NORMAL END

MC zostaje w grze i razem z Murabito zbiera po lesie zioła. Murabito mówi, że są w pobliżu jeziora boga i mogą się tam wybrać ale po chwili wycofuje się z pomysłu bojąc sie by MC go nie opuściła. MC pogłaskała go po główce, żeby się nie martwił. Na koniec MC i Murabito trzymają się za ręce ale Murabito ją przytula i stwierdza, że nie miał by nic przeciw by czas stanął w miejscu.

2013-11-30 16_51_16-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅲ~やみのはなよめ~

COMMON END

Gdy pojawia się magiczne boskie światełko drużyna postanawia zaatakować je i zobaczyć czy uda się je odeprzeć. Atak jednak nie działa a do akcji wkracza Murabito w wersji Last Boss i MC zostaje w grze by podróżować razem z drużyną i wykonywać kolejne questy.

★☆★

Pierwsza postać w nowym Dot Kare skończona! Jak na razie wydaje mi się, że ta część jest najlepsza ale w poprzednich nie było Maou z głosem Sugity (♥ω♥). Murabito był całkiem fajnym yandere w tym typie, który lubię. Jeśli dobrze pójdzie to kolejna postać pojawi się już jutro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.