Dot Kareshi II : Knight

2013-10-10 13_37_01-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Przed nami druga część trylogii Dot Kareshii zatytułowana Tenkuu no Kiss. Tym razem przed nami czterech zboków (w tym dwóch ossanów ): Knight (Rycerz), Monk (Mnich), Odoriko (Tancerz) i Kemonotsukai (BeastMaster). Zaczynamy wycieczkę w zbugowaną grę od ドM Rycerza, któremu głosu użycza Hirakawa Daisuke.

COMMON ROUTE

Zaczynamy grę od spotkania z tajemniczym głosem, który jak się wkrótce okazuje należy do boga. Nasz bóg tłumaczy MC, że znajduje się w drodze do świata Unlimited Quest i to wcale a wcale nie jest bug tylko bonusowy stage dostępny wybrańcom (jassssne) i dzięki temu gra staje się bardziej realistyczna (every dev ever).  Cała ta rozmowa ma rzecz jasna pozostać między nimi. Głos przedstawia też MC czwórkę naszych bohaterów, którzy mieli pecha być drużyną pod opieką naszej bohaterki. Oczywiście MC skopała im staty tak bardzo, że osobowości im się wykoleiły. Nie przedłużając bóg rzuca MC na spotkanie z przeznaczeniem w postaci czterech mniej lub bardziej zboczonych postaci.

2013-10-10 14_06_18-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Drużyna się zbiera poza miasteczkiem ponieważ cała czwórka miała podobny sen zesłany przez boga,  w którym miało spełnić się ich życzenie. Kiedy MC pojawiła się przed nimi Odoriko tak na wszelki wypadek obmacał jej biust, żeby upewnić się czy to aby nie jakiś potwór w przebraniu jak to zasugerował Kemonotsukai. Reszta PT mówi MC, że ma na twarzy wypisane: to musi być sen. Odoriko sugeruje dziewczynie żeby dotknęła go i przekonała się, że jednak nie śni. Monk oczywiście w tyle nie pozostaje i próbuje pomacać MC z tekstem: Odoriko to ma dobrze, ja też chce pomiętosić. Nasza bohaterka jednak profilaktycznie zdzieliła go w główkę. Jak się okazuje cała drużyna składa się z ukrytych mniej lub bardziej zboczeńców, którzy na dodatek lubią sobie dogryzać. I tak Odoriko zwraca się do Mnicha pieszczotliwie: MonMon a Kemonotsukai nazywa Tancerza: Parappaa do biednego Rycerza mówi ossan, co powoduje u niego K.O. Odoriko mówi, że teraz to mają przerąbane jak ich coś zaatakuje bo obaj wojownicy są chwilowo niedysponowani. MC oczywiście patrzy na nich jak na bandę świrów ale Kemonotsukai mówi jej wprost, że to jej wina bo grała nimi w idiotyczny sposób. Dziewczyna skopała balans postaci bo ładowała wszystko w HP, leveleowała postacie na niskolevelowych mobach i oczywiście nie wykonywała żadnych questów ani chara-eventów. Knight po dojściu do siebie mówi jej, żeby nie czuła się tym przygnieciona ale, żeby raczej pomogła im to naprawić.  Kemonotsukai hamuje rycerskie wywody mówiąc Knightowi, że to tylko jego zdanie. Rycerza popiera Tancerz mówiąc, że teraz powinni się skupić na tym by dobrze się bawić. Ma w tym stu procentowe poparcie Monka, który rwie się do bohaterki z tekstem: daj mi pomiętosić cycuszki, co strasznie bulwersuje Knighta. Po obiciu niesfornego Mnicha Rycerz pyta MC czy chciała by wyruszyć z nimi na przygodę. Kemonotsukai mówi dziewczynie, że nawet jeśli ma jakieś wątpliwości to alternatywą jest samodzielne stawianie czoła potworom i według Odoriko: robienie za wyżerkę dla mobów. Przy okazji stworów wszelakich będąc warto wspomnieć o zwierzątku BeastMastera: pingwinie o niesamowitym imieniu : Leonardo Pitt Johnny Damon. Dlaczego tak długie? Wytłumaczenie jest proste: maksymalnie można użyć 50 znaków i tak jakoś to bohaterce wyszło. MonMon zauważył, że coś tu jest nie teges bo drużyna imion nie dostała. Fakt ten tak bardzo wjechał na ambicję Rycerzowi, że skrócił imię peta do krótkiego (i łatwego do wypowiedzenia): Pe. Nagadawszy się drużyna postanowiła ruszyć do miasta i podjąć jakiegoś questa.

2013-10-10 17_14_08-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Po dotarciu do miasteczka postanawiają zakupić jakiś ekwipunek dla naszej MC. Knight oczywiście sugeruje pełną zbroję płytową, co spotyka się ze sprzeciwem ze strony Odoriko i BeastMastera, którzy twierdzą, że skoro już jest laska w drużynie to niech się będzie na co popatrzeć. Odoriko sugeruje zwiewny i leciutki strój tancerki, co powoduje u MonMona niekontrolowany krwotok z nosa. Knight mówi im, że nie ma mowy bo Monk by im się wykrwawił nim dotarliby do pierwszego pola bitwy. Ostatecznie okazuje się, że staty MC są tak niskie, że spotkanie ze slimem mogłoby się dla niej skończyć tragicznie więc może ona co najwyżej nosić akcesoria podnoszące statystki. Na koniec Rycerz mówi reszcie drużyny żeby sami też się zaopatrzyli w potrzebny sprzęt. oczywiście nie mogło odbyć się bez perwersu ze strony MonMona, który zaowocował sugestią Kemonotsukai do Knighta by wrzucić Monka do zamku Maou i tam go zamknąć. MC nie rozumie o co chodzi z tym Maou, więc PT przypomina jej, że przestała grać przed samym last bossem w drugim ogrywaniu Unlimited Quest. Przez to też Odoriko pracuje zabawiając gości tawerny swoim tańcem, MonMon pracuje jako stolarz a Kemonotsukai został „idolem” (jak prostuje Tancerz: jest ulicznym artystą tresującym zwierzęta i cieszy się popularnością wśród starszych pań). Po ostatecznym ogarnięciu się, druzyna wyrusza do gospody by podjąć questa.

Odoriko załatwia od karczmarza listę questów a Rycerz stawia wszystkich przed pytaniem: jak długo MC z nimi będzie, bo nie wiadomo czy nie będą mogli wykonać tylko jednego questa. Pojawia się problem: czyjego questa wykonać. MonMon sugeruje grę w kamień-nożyce-papier ale ostatecznie przechodzi opcja by zrzucić wybór na MC.

KNIGHT

Po wybraniu Rycerza, chce on się rzucać MC to stóp i przysięga  jej wierność na wieczność. Odoriko i Kemonotsukai robią sobie oczywiście  z niego żarty. MonMona ten wybór jednak tak bardzo zszokował, że biedak nie dość, że zaniemówił to jeszcze skamieniał. Stawia to PT przed problemem co z nim zrobić. BeastMaster sugeruje zostawienie zbędnego balastu w gospodzie, czemu sprzeciwia się Tancerz mówiąc, że MonMon kiedy wyjdzie z tego stanu to rozwali knajpę i wtedy dopiero będą mieć problem, bo to jedyne takie miejsce w mieście. Kemonotsukai wpada w końcu na ryzykowny pomysł by dać MonMonowi do pomacania pierś MC, bo może to go wyrwie z tego żałosnego stanu. MC ostatecznie zgadza się na przeprowadzenie operacji ale Knight w obawie o jej dziewictwo wymyśla plan w którym Tancerz ma zaraz po macnięciu otoczyć MC barierą, Kemonotsukai ma związać Monkowi nogi a w międzyczasie Knight zdzieli go w łeb młotem a po ocuceniu MonMon powinien być zdatny do użytku. Plan przebiega bez większych problemów, może poza tym, że gospoda na chwilę zamieniła się w morze MonMonowej krwi.

Po odzyskaniu Monka drużyna wyrusza w końcu na questa. Zadanie polega na ubiciu jakiejś kreatury, która zamieszkuje pobliską jaskinię. Na tym niestety kończą się informacje bo nikt ze śmiałków, którzy odważyli się wejść do leża bestii nie zobaczył więcej światła dziennego.  Drużyna nie bardzo kwapi sie do podjęcia takiego ryzyka ale Knight ma swoją chwile rycerskości i produkuje się nad tym, że chce obronić biednych ludzi nękanych przez żyjące w jaskini plugastwo. MC oczywiście popiera go przeciw reszcie ekipy, którą uważa za niesamowicie obojętną na los innych. Drużyna mówi jej by poczekała trochę a dowie się czemu Rycerz tak się rwie do bitki.

Po przebiciu się przez płotki drużyna dociera w głąb jaskini i natrafia na bestię. Rycerz atakuje potwora jako jedyny podczas gdy restza drużyny stoi i się gapi. MC pyta co oni tacy oziębli na co reszta towarzyszy prosi ja by przyjrzała się uważnie reakcją Rycerza na ciosy. Jak się okazuje nasz rycerski Rycerz jest hardkorowym masochistą. Knight odkrył swoje wewnętrzne M po tym jak zbierał baty robiąc za żywą ścianę chroniącą resztę postaci. Odoriko leczy MasoKnighta a do walki włączają się także Kemonotsukai i Monk. Kłopoty zaczynaja się gdy okazuje się, że nie ma itemów do leczenia a TAncerz jest zajęty gdzie indziej. Rycerz prosi MC by z ziół przygotowała mu miksturę leczącą podczas gdy on będzie ją osłaniał własnym ciałem. MC leczy Knighta a ten tłumaczy jej, że dał mu się obić by wiedzieć w jaki sposób bestia atakuje. Rycerz używa 自爆- ataku, który zżera mu połowę HP i rozwala potwora na amen.MC pyta: co to kurna było? Po czym dowiaduje się, że przecież sama tak go wytrenowała to co się dziwi.

2013-10-10 18_42_53-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Po wyjściu z jaskini wita drużynę ucieszona wieśniaczka wołając do Rycerza: Yuusha. Kemonotsukai prostuje, ze nikt z nich nie jest Bohaterem na co Odoriko mówi, ze Rycerz, Yuusha, co to za różnica.  Babka poprawia się i składa podziękowania panu Rycerzowi. Knight odpowiada, że nie musi dziękować bo w końcu są drużyną, która raz już nakopała Maou a to zobowiązuje.

Po powrocie do miasteczka, Knight mówi, ze teraz pozostaje im czekać aż MC wróci do swojego świata. MC pyta czemu jest tego takie pewien, Rycerz odpowiada, że to jego intuicja wykuta w bojach. MonMon natomiast zauważa, że MC może po prostu zniknąć w środku nocy. Knight bierze wówczas MC na stronę i mówi jej, że rozumie jej chęć powrotu do ludzi jej bliskich i zapewne nigdy się już nie spotkają bo nawet bóg nie ma czasu na czynienie cudów na prawo i lewo. Dodaje też, że nawet jeśli będzie się czuł samotnie kiedy ona będzie odchodzić to postara się pożegnać ją  z uśmiechem na twarzy.

2013-10-10 18_58_45-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Po powrocie pary Odoriko stwierdza, że atmosfera coś się ciężka zrobiła i skoro wykonali questa to powinni to uczcić imprezą w gospodzie. Na miejscu drużyna wspomina to jak obili buźkę Maou w pierwszej grze. MonMon zauważa, że to że tu teraz są to zasługa MC, która przestała grać przed last bossem. Drużyna komentuje, że w nawet MonMon czasem powie coś mądrego. Kończy się to powrotem Monka do genialnego pomysłu by urządzić sobie yobai. Za co profilaktycznie dostaje w łeb od Knighta.

Poranek w onsenie. Odoriko i Kemonotsukai dyskutują o możliwości popływania, kiedy Rycerz każe im się przymknąć. To, że dwójka ero-ossanów kombinuje coś bardzo złego staje się widoczne gdy MonMon zachowuje kamienną twarz. Odoriko dość szybko załapuje o co im chodzi za to Kemonotsukai potrzebuje podpowiedzi od Tancerza by to zrozumieć.  ニヤリ Evil masterplan dwójki erojiji polega na podejrzeniu MC po drugiej stronie przegrody. W międzyczasie między bohaterami pojawia się Murabito, który pokazuje drużynie dziurkę do podglądania pań. Niestety nasi bohaterowi tak bardzo kłócą się o pierwszeństwo do zyskania tytułu podglądacza, że pod ich naporem ścianka działowa przewraca się a panowie obrywają od wściekłych kobiet.

2013-10-10 19_17_33-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Po przyjściu do gospody MC rozmawia z pracującą tam dziewczyna nie tylko o zamieszaniu jakie wywołali jej towarzysze ale też o tym, że nie bardzo chce ich porzucić a chwila rozstania zbliża się wielkimi krokami.

GOOD END

Knight przybywa za MC do jej świata i pracuje na budowie bo nawet jak mocno oberwie to nic mu nie jest (plus jest masochistą). W drodze do domu został zaczepiony i zaoferowano mu zmianę posady i karierę hosta. Rycerz jednak odmówił bo panią jego serca, duszy i ciała jest MC. Knight przysięga dziewczynie wierność po wsze czasy i mówi, ze jedyny ból którego nie byłby w stanie znieść byłaby jej utrata. Na koniec by przypieczętować swoją wierność Rycerz całuje MC i wyznaje jej miłość.

2013-10-10 19_35_12-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

NORMAL END

Mc zostaje w świecie gry a Rycerz uczy ją walki mieczem. MC pyta dlaczego nie młotem, którego sam używa. Knight tłumaczy, że na to jeszcze za wcześnie ale kiedyś ją nauczy. Rycerz mówi jej, że w tym, ze została żałuje tylko tego, że nie będzie żyła w bezpiecznym świecie w którym nie musiała by uczyć się walczyć i że ma prawo go za to przeklinać. MC odpowiada, że cieszy się z tego, że ją zatrzymał bo chciała z nim być i jest szczęśliwa.

2013-10-10 19_52_58-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

COMMON END

Kiedy pojawia się światło by zabrać MC do domu, drużyna atakuje boga i ściąga dziewczynę do dalszej wspólnej wojaczki.

☆★☆

I to było na tyle na dziś. Następny w kolejce jest MonMon, chyba, że do jutra mi się odwidzi ;)

2013-10-10 19_59_46-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅱ~てんくうのキス~

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s