Dot Kareshi I : Souryo

2013-10-06 23_25_22-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅰ~でんせつのおとめ~

Na  Souryo (VA: Matsukaze Masaya) kończy się moja zabawa z pierwszą częścią Dot Kareshi.

SOURYO

Po wybraniu questa Kapłana MC słyszy od niego, że skoro go wybrała to teraz należy do niego. Yuusha mówi, że quest jest zapewne nudny i będzie pewnie polegał na pójściu do jakiejś świątyni i odbębnieniu paru zdrowasiek. Souryo przypomina więc swojemu PT, że ich życie jest w jego rękach i nie powinni za bardzo podskakiwać. Generalnie nasz Kapłan trzyma wszystkich w PT żelazną ręką. Souryo bierze questa i mówi drużynie, że czas ruszać w drogę. Reszta chłopaków udaje entuzjazm.

Quest polega na wyleczeniu wioski z dręczącej ją zarazy w zamian za co Kapan ma uzyskać Zwój Całkowitego Uleczenia (czy coś w ten deseń). Po przybyciu do wsi bohaterów wita całkiem żwawa wioseczka, po której żniwa zarazy nie widać. Kręci się za to po niej podejrzanie dużo innych kapłanów. Souryo stwierdza, że to jacyś gówniani oszuście, którzy naciągają wieśniaków na swoje usługi ale nic nie leczą ostatecznie. Kapłan postanawia uratować wioskę i zostać jej zbawcą, którego powinni oczywiście czcić jak boga (lol). PT rusza więc na poszukiwanie ziółek potrzebnych do stworzenia lekarstwa. W końcu od czasu do czasu spokojny tekst też się przydaje…

…albo tak się wydawało. Na wycieczce zielarskiej drużyna zostaje zaatakowana przez hordy potworów. Walka jest tak długa i wyczerpująca, że zaczyna się to odbijać na psychice PT i jeden z potworów przedziera się w miejsce w którym MC i Kapłan zbierają zioła. Souryo zasłania bohaterkę ale sam ginie. Niestety itemów wskrzeszających brak bo drużyna opierała całe leczenie i wskrzeszanie na osobie Kapłana (dlatego ma takie ego). Kiedy MC trzymała zwłoki Kapłana w ramionach ten się autozresował. PT zrobiła taktyczny odwrót z ziółkami i żywym Kapłanem. Tak przy okazji to czar leczący Souryo to munota kufuika, które czytane od tyłu daje kaifuku tanomu.

2013-10-06 23_43_20-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅰ~でんせつのおとめ~

Po powrocie do wioski Souryo leczy wieśniaków i wykonuje questa. Mieszkańcy są drużynie tak wdzięczni, że obiecują postawić im pomnik z brązu. Kapłan mówi MC, że ona może go uczcić poprzez rozebranie się, bo dalej nie odwdzięczyła  się mu za ratunek przed potworem. Ostatecznie drużyna wraca do gospody, urządza sobie imprezę a Thief rusza po ręcznik.

Po scenie w łaźni Souryo przychodzi do pokoju MC. Dziewczyna pyta go czemu jest w takim podłym nastroju, na co Kapłan odpowiada, że to dlatego, że kradzież ręcznika nie wypaliła ale może mu poprawić humor rozbierając się. Souryo mówi jej, żeby była grzeczną dziewczynką i nie wracała do swojego świata a nawet próbuje ją zmusić by sama to powiedziała. MC wybiega z pokoju.

2013-10-07 10_59_36-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅰ~でんせつのおとめ~

GOOD END

Kapłan przybywa za MC to jej świata i teraz się nudzi bo MC uczy się do egzaminów i nie zwraca na niego uwagi. MC pyta go dlaczego za nią poszedł, Souryo odpowiada: Dlatego, że ty tu jesteś. Następnie mówi dziewczynie, że najpierw byli tylko zlepkiem pikseli i mogli ją obserwować z gry ale potem pojawiła się w ich świecie i wszystko stało się bardziej rzeczywiste. A kiedy MC martwiła się, że potwory ubiły Souryo, to doszedł do wniosku, że nie chce wrócić do bycia TYLKO postacią z gry. Po powrocie z randki Kapłan padł na łóżko i przy okazji pociągnął MC. Leżąc w łóżku Souryo powiedział MC, że ją kocha i nie wypuści ze swoich ramion.

2013-10-07 11_12_42-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅰ~でんせつのおとめ~

NORMAL END

MC z własnej woli została w świecie gry i teraz męczy Kapłana, żeby nauczył ją magii leczącej. Po chwilowym oporze Souryo zgadza się i trenuje MC na zwiędłych kwiatkach.

2013-10-07 11_32_23-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅰ~でんせつのおとめ~

I w ten oto sposób udało mi się skończyć Dot Kareshi I. Przyszłam dla Yuushy, zostałam dla Thiefa a moją ulubioną postacią został Mahoutsukai lol. Ogólnie bardzo sympatyczna, prosta i przyjemna gierka w szczególności, ze po DiaLovers nie miałam siły pakować się w coś dłuższego.

2013-10-07 11_37_45-ドットカレシ-We're 8bit Lovers!- Ⅰ~でんせつのおとめ~

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to do końca tygodnia powinnam się uporać z Dot Kareshi II.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.