Diabolik Lovers: Shuu

20130930215944

面倒くさい

 

Shuu jest starszym bratem Reijiego po matce i najstarszym z Sakamakich. Na dodatek jest koszmarnie leniwym wampirem, który ma wszystko gdzieś. Yui po wybraniu Shuu stawia czoła jego ogólnej niemocy i próbuje wlać w niego trochę życia.  Łatwe to jednak nie będzie bo zmuszenie Shuu do czegokolwiek graniczy z cudem. Ściąganie ciuchów do wanny? A po co? Zbyt uciążliwe. Spanie we wspomnianje wannie bo pójscie do własnej sypialni jest zbyt uciążliwe? All OK! Pójście na lekcje? A po co? Zbyt uciążliwe. Yui próbuje rzecz jasna jakoś zmusić Shuu do ogarnięcia się ale zwykle kończy się, to tym, że dziewczyna musi go np. nakarmić albo umyć.

20130929153407

Shuu oczywiście próbuje bronić się się  bronić przed entuzjazmem Yui i szantażuje ją niczym pięciolatek tekstami typu: Pójdę na lekcję, jak mnie pocałujesz. Yui oczywiście łapie się na wszystkie jego sztuczki a Shuu sobie nie oszczędza molestując dziewczynę jak się da. Owocuje to zwykle całą masą zabawnych scen w których Shuu próbuje wmówić Yui jaka to ona jest zboczona. Po jakimś czasie Yui wyrabia sobie pewną odporność na teksty Shuu a nie długo potem zaczyna jej się nawet podobać oddawanie Shuu krwi ;)

20130929195207

Przyczyna braku chęci do życia Shuu leży w przeszłości. Shuu jako najstarsze dziecko wychowywany był na sukcesora rodu Sakamakich, co wiązało się z tym, że wszyscy służący chuchali i dmuchali co by się paniczowi Shuu krzywda nie stała. Wampir jednak miał tego dość i pewnej nocy zwiał z domu do pobliskiego lasu. W lesie spotkał chłopca z pobliskiej wioski- Edgara z którym się zaprzyjaźnił. Niestety Reiji o przyjaźni się dowiedział i postanowił pozbawić Shuu jedynego przyjaciela więc podpalił wioskę w której mieszkał Edgar. Kiedy Shuu i jego przyjaciel zobaczyli pomarańczową łunę pobiegli zobaczyć co się dzieje. Edgar postanowił wejść w płomienie i spróbować uratować swoją rodzinę a przedtem obiecał Shuu, że jeszcze kiedyś razem będą się w lesie bawić. Chłopiec oczywiście nie wrócił a Shuu usłyszał od będącego „przypadkiem” w pobliżu Reijiego, że jest stratą tlenu, która nie potrafi nic obronić. Wydarzenie to spowodowało, że  Shuu stracił wszelką chęć do życia i nabawił się strachu przed ogniem w którym zginął jego przyjaciel.

20130930134650

Yui powoli orientuje się, że Shuu nie jest totalnym dupkiem i postanawia go wyciągnąć z depresji i apatii. Shuu stara się trzymać ją na dystans, bojąc się, że jeśli się przywiąże to może ją stracić równie łatwo jak Edgara. Po pewnym czasie oboje dochodzą do wniosku, że są w sobie zakochani chociaż Yui jest w stanie prędzej się do tego przyznać. Shuu będąc Shuu wyznaje jej miłość kiedy dziewczyna śpi.

20130930190258

End01: Shuu zabiera Yui z rezydencji i ucieka z nią lasem ze stwierdzeniem, że ma gdzieś ród Skamakich, własnych braci i cały ten bajzel a jedyną istotą której w życiu potrzebuje jest Yui. Shuu stwierdza, że zabierze Yui na koniec świata. Jak się okazuje wampirzy raj znajduje sie w Transylwanii, opuszczonej rzez wampiry z powodu łowców a las do którego uciekli jest w Europie (it’s magic I ain’t gonna explain shit).Time skip o rok do przodu: Yui przynosi Shuu zakupionego w pobliskim miasteczku jelonka i Shuu urządza sobie wyżerkę.

20130930210131

Heaven Scenario: Yui budzi się ze snu w którym Shuu powiedział jej, że ja kocha.  Wampir oczywiście twierdzi, że nic nie mówił. podczas dalszej rozmowy Yui dowiaduje się, że gdyby spróbowała ucieczki to pościg ze storny Sakamakich tropił by ją aż na koniec świata a po złapaniu przeszła by przez szereg łamiących duszę i cialo tortur(przyjemniaczki, nie ma co). 01) Reiji zaciągnął Yui do swojego pokojui pyta ja czemu ma taka obsesje na punkcie Shuu. Dziewczyna odpowiada, że Shuu ma charyzmę na co Reiji reaguje szyderczym śmiechem i wypija jej krew. Do pokoju wpada Shuu i zabiera Yui a w międzyczasie Reiji produkuje się nad tym jaką niezwykła krew ma Yui. Po powrocie do pokoju Shuu, wampir wypija krew dziewczyny. 02) dach szkoły. Shuu pyta czy Yui znowu przyszła zagonić go na lekcje. Dziewczyna odpowiada, że nie bo Shuu nie jest typem który uczy się w klasie. Oboje opuszczają lekcje na rzecz macanko-ssanka na dachu. 03)Shuu i Yui lenią się przed telewizorem, kiedy do salonu wchodzi Laito z tekstem, że chciałby się z Yui zabawić. Shuu oczywiście reaguje swoim rób ta co chce ta i Laito dobiera się do dziewczyny. Shuu stwierdza, że marnie mu to idzie po czym pokazuje mu jak Yui reaguje na niego i wysyła Laito do diaska z tekstem: umyj twarz i spróbuj jeszcze raz lol. W epilogu Yui odwiedza kościół by zostawić w nim swój różaniec na znak utraconej wiary. Do kościoła przychodzi też Shuu, który mówi jej, że go zmieniła.

20130930201527

End02: Reiji spotyka się z Yui bo chcial z nią porozmawiać. W jego przypadku rozmowa kończy się bólem dupy, że Shuu am wszystko (Yui+ tytuł sukcesora burdelu rodu Sakamakich) a on nic. Żeby zrobić bratu na złość wbija Yui nóż w serce. w tym samym momencie pojawia się Shuu a Yui „umiera” mu w ramionach. Reiji uznaje, że to świetny moment, żeby przyznać się do podpalenia wioski. Shuu zabija brata po czym orientuje się, że serce Yui jeszcze bije więc płacząc i prosząc ją by otwarła oczy daje jej swoją krew do picia i wskrzesza ją jako wampira. Następnie rozprawia się z tatusiem i zostaje głową rodu.

20130930223615

End03: Shuu znajduje pamiętnik Reijiego w którym opisał podpalenie wioski. Shuu wyzywa go na pojedynek, który wygrywa ale Reiji wbija mu miecz w plecy i obaj giną.

20130930192202

Shuu jest kochany ❤ i zajmuje w moim osobistym rankingu miejsce ex aequo z Subaru jako 1. Po za tym jego ścieżka to była właściwie jedna zabawna scena za następną a to jak Yui później nauczyła się mu odgryzać było bardzo fajne. Podobało mi się też to, że w zakończeniu 02 Reiji dostał to na co zasługiwał, czyli żelaznego kopa w dupę. Nie sądziłam, że Reiji będzie aż takim turbozłamasem.★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆★☆

I w ten oto sposób po prawie roku skończyłam DiaLovers.

20130930161537

Na koniec wyniki blogowej ankiety:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s