Diabolik Lovers: Subaru

20130928143726

Przed nami chyba najbardziej (jak do tej pory) urocza postać w DiaLovers : Subaru.

Subaru jest najmłodszym z braci, jedynym synem Christy i przez sporą część czasu chodzi wkurzony jak kobieta na hardkorowym pmsie. Poza tym jak sam mówi nie ma ulubionego jedzenia, nie ma nielubianego jedzenia i przy okazji hobby też nie ma (do czasu :3). Kiedy Yui wybiera go na swojego ssacza, Subaru grozi jej śmiercią po raz pierwszy ale nie ostatni. Po wyborze Subaru wpada z wizytą do kościoła w którym modli się Yui (demolując przy okazji witraż) i stwierdza, że Yui po prostu chce być jego kobietą. Po czym wysysa jej krew. Urocze. yui Przy kolejnych spotkaniach z Subaru Yui zauważa, że wampir jest bardzo 可愛い, co owocuje hardkorowym tsun-tsun ze strony Subaru czasem przechodzącym w dere.  Subaru lubi tez trochę podroczyć się z Yui np. zabierając ją na cmentarz i straszyć wyschniętymi trupami czy wchodząc do łazienki z tekstem: teraz moja kolej żeby zaoferować ci usługi. Oczywiście nie obejdzie się bez obowiązkowej w DiaLovers przemocy ale Subaru nadrabia to czuwając by Yui nie spotkała krzywdy ze strony innych. Subaru dużo czasu spędza warcząc na dziewczynę starając się ją odepchnąć i demolując przy tym wszystko co się nawinie pod rękę.

20130927143751

Podobnie jak w przypadku innych postaci (poza Reijim który po prostu jest dupkiem) patologia Subaru ma swoje wytłumaczenie w traumatycznym dzieciństwie. Matka Subaru, Christa została przez Karla przemocą wzięta za żonę, co źle się odbiło na jej zdrowiu psychicznym i spowodowało, że kiedy akurat nie mówiła Subaru jak bardzo nie chciała go na tym świecie to namawiała syna, żeby ukrócił jej cierpienia i po prostu ją zabił. W tym celu podarowała synowi srebrny nóż, którym wampir miał ją zabić. Subaru oczywiście nie był w stanie się tego podjąć.Podczas wycieczki z Yui do zamkowego ogrodu, gdy  dziewczyna zbierała białe róże, Subaru wpadł w szał i powiedział jej, że białe wyschnięte róże w języku kwiatów oznaczają utratę niewinności i pragnienie śmierci. Białą Różą nazywano też jego matkę. Nieco później Subaru wyznaje też Yui, że polityk na którego patrzył na ekranie (czyli Karl) jest jego drugą najbardziej znienawidzoną osobą na świecie. Pierwszą jest on sam.

20130927192245

Ostatecznie Subaru powoli otwiera się na Yui i zakochuje w niej z wzajemnością. Para ma kilka romantycznych momentów: taniec w zamku, Yui opatrująca dłoń Subaru i wspólnie spędzoną noc (Ecstasy nr 10- chyba najsłodsza scena w całej grze). Ostatecznie Subaru opuszcza posiadłość by ostatecznie rozwiązać swoje problemy, całuje Yui na pożegnanie i prosi by była grzeczną dziewczynką i czekała na jego powrót.

20130928170413

End01: Subaru wraca z zamku bo zabiciu matki i ojca a Shuu każe mu opuścić posiadłość bo zabił jednego ze swpjego rodzaju (pytanie : czemu trojaczki nie wyleciały za ukatrupienie Cordelii). Subaru na pożegnanie daje Yui srebrny nóż, który otrzymał od Christy. Wywiązuje się między nimi rozmowa w której Suabru mówi, że ma już swoja Królową nocy. Yui oczywiście nie domyśla się, że chodzi o nią i prosi Subaru o dwie przysługi: by zabrał ja ze sobą i przedstawił kiedyś swojej wybrance. Subaru ma oczywiście tsun-tsun moment po czym wyznaje Yui miłość prosząc ją by dzieliła razem z nim wieczność na co dziewczyna się zgadza.

20130928171812

Heaven Scenario: Subaru rozcina srebrnym nożem ubranie Yui, mówiąc jej, że dłużej nie może czekać by ją pożreć a tak poza tym to Yui jest jedyną osobą do której się przywiazał ( ´Д`)キモッ . 01) Ayato i Laito usiłują wyssać krew z Yui. Subaru początkowo nie reaguje ale potem każe im się gonić. 02) Yui próbuje obudzić śpiącego w trumnie Subaru („wampiry powinny lulać w trumienkach”) i oczywiście zosatje do trumny wciągnięta W międzyczasie do pokoju wchodzi szukający ich Reiji. Subaru wykorzystuje całą sytuację jako pretekst do macanka w trumnie. Nie żeby się ono Yui nie podobało.03) Subaru nawiedza w pokoju Yui twierdząc, że ma anemię i sugerując by dziewczyna może tak an nim usiadła i pozwoliła mu się napić. Yui oczywiście się zgadza i w nagrodę Subaru doprowadza ja do anemii, po czym cichutko jej dziękuje.

20130928165757

End02: Subaru  i Yui uciekają z posiadłości do lasu po tym jak Subaru zabił Christę ale nie był w stanie pokonać Karla. Yui chce pomóc Subaru osiągnąć cel i oferuje wahającemu się wampirowi swoją krew. W zamian prosi go by nie pił innej krwi niż jej.

20130928193159

End03: Subaru nie wraca z zamku a do Yui przybywa chowaniec w postaci nietoperza, który przynosi jej srebrny nóż i zakrwawioną białą różę. Yui zdaje sobie sprawę, że oznacza to, że Subaru nie żyje. Szok przez to wywołany prowadzi do przebudzenia się Cordelii, która wyjaśnia Yui, że Subaru zginął dlatego, że był za słaby a krwi dziewczyny nie pił dlatego, że zdawał sobie sprawę z tego, że doprowadzi to do obudzenia Cordelii. Yui przejmuje kontrolę nad ciałem i przebija swoje serce srebrnym nożem w akompaniamencie wrzasków Cordelii.

20130928160348

W skrócie: 萌え(*´▽`*)

Na chwilę obecną Subaru jest moją ulubioną postacią ze ścieżką, która fajnie zrównoważyła sadyzm i romantyczność. Subaru kiedy akurat nie miał napadów wściekłości był bardzo sympatyczny i miał  naprawdę świetne momenty i teksty np. „Gdyby wasi faceci nie byli zboczeńcami to wasza rasa by nie przetrwała” czy wrzeszczenie na pół ulicy, że dziewictwo Yui należy do niego. Bardzo fajnie pokazane było, to jak Yui powoli wkrada się w życie (nie-życie) Subaru i zdobywa jego zaufanie. Przy tym Otomate nie przegięło z przesłodzeniem ich wzajemnej relacji w Heaven Scenario. Na koniec takie luźne spostrzeżenie: Yui i Subaru wyglądają jak rodzeństwo.

20130928143058

Teraz mam nadzieję, że Shuu (który jest moim faworytem) dostarczy równie miłych chwil. Przy Shuu będąc to postaram się trzymać planu i opublikować w poniedziałek tekst o nim ale lojalnie zaznaczam, że może nastąpić obsuw bo niestety ale złapało mnie przeziębienie i trochę ciężko mi się skupić wzrok na tekście. Przejrzałam też mój makabryczny backlog i grą-przerywnikiem między DiaLovers a More Blood będzie Princess Arthur, Dot Kareshi I lub Amnesia (zależy co akurat mi się na dysku znajdzie). Do końca roku spróbuje też ostatecznie rozprawić się UtaPri Repeat, Hadaka Shitsuji. Do tego postaram się w miarę możliwości rzucić okiem na otoge które mają ukazać się do końca roku (z Kamigami no Asobi mającym priorytet po More Blood). Oczywiście na ile plany uda się zrealizować to inna sprawa :)

Na sam koniec więcej Subaru bo jest kochany:

201309281345562013092815200020130928165537

Na koniec Ayato cisnący Laito.

Na koniec Ayato cisnący Laito.

 

3 myśli w temacie “Diabolik Lovers: Subaru

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.