Diabolik Lovers: Reiji

20130926205533

W dzisiejszym odcinku Pięćdziesięciu Twarzy Cordelii DiaLovers spotkamy się z młodszym synem Beatrix- Reijim.

Reiji (VA: Konishi Katsuyuki) jest bardzo surowy, lubi pić herbatę, zbiera zastawę stołową, ma obsesje na punkcie bycia perfekcyjnym a jego ulubionym daniem jest carbonara. Do tego wampir zajmuje się posiadłością w której bracia Sakamaki mieszkają i generalnie robi za mamuśkę ferajny. Kiedy Yui trafia jego „opiekę” Reiji stwierdza, że zrobi z niej damę która nie przyniesie im wstydu. Zaczyna się niewinnie od nauki manier a kończy na używaniu Yui jako królika doświadczalnego do podejrzanych eliksirów nad którymi Reiji pracuje oraz wypuszczaniu na dziewczynę stada zwierzaków nafaszerowanych jakimś pobudzaczem. W razie okazania nieposłuszeństwa Yui czeka spotkanie z biczem Reijiego.

20130925133029

Reiji oczywiście ma swoje powody do bycia zimnym, perfekcyjnym w każdym calu sukinsynem. Powód numer 1 nazywa się Shuu i jest jego starszym i faworyzowanym przez matkę (czyli powód nr 2) bratem. Oczywiście zazdrość o brata odbija się na Yui, której Reiji zabrania rozmawiać z Shuu. Brak zainteresowania ze strony matki oraz przerost ambicji na jaki cierpi Reiji spowodowały, że najął on łowcę wampirów by stuknął Beatrix. Zupełnie przypadkiem był to przybrany tatuś Yui. Jako, że mamusia umarła z uśmiechem na twarzy i stosunkowo łatwą śmiercią to Reiji pracuje nad lekiem, który przywróciłby jej życie tylko po to by sam mógł ją zabić w możliwie najokrutniejszy sposób.

20130925184047

Gdzieś tak w okolicy połowy ścieżki pojawia się Richter a do głosu dochodzi też Cordelia, która przejmuje kontrolę nad ciałem Yui i zaczyna pomiatać Reijim, co mnie osobiście cholernie bawiło. Yuidelia nie patyczkuje się z Reijim i zmusza go do rożnych mniej lub bardziej dziwnych rzeczy, bo jest znudzona (nie ma to jak wychłostać kogoś bo akurat jest się znudzonym). Chwilowo Yui udaje się przejąć kontrolę nad ciałem gdy Cordelia nie słuchając Yui wskoczyła do jeziora. Reiji oczywiście w tajemnicy przed Cordelią stara się znaleźć lekarstwo, które pozwoliło by na rozdzielenie Yui i Cordelii i wysłanie tej ostatniej na nieskończone wczasy do piekła. Co w końcu mu się udaje.

20130926150606

End01: Cordelia wyniosła się z ciała Yui dzięki lekarstwu Reijiego. Yui przynosi wampirowi herbatkę na co Reiji odpowiada, że raczej napiłby się jej krwi a w przerwie całuje Yui.

Heaven Scenario: Reiji mówi Yui, że ona nie jest 完璧, przez co dziewczyna kombinuje czym mogła by podbić swoje akcje u wampira i stać się perfekcyjną. 01) Yui postanawia zrobić Reijiemu jego ulubioną carbonarę. Wampir oczywiście zbeształ ją za użycie kuchni bez jego pozwolenia i stwierdził, że carbonara mu nie smakuje i wychłostał Yui. 02) Pełnia księżyca. Reiji wpada napić się krwi Yuoi a dziewczyna marzy o tym by pełnia była no noc bo tak jej dobrze. 03) Yui idąc na szachy do Reijiego, wpadła na Shuu. Reiji oczywiście się zdenerwował i urządził dziewczynie areszt łóżkowy.

20130926205641

End02: Yui pozbywa się Cordelii ale docenia też własną wolność, więc zachowuje się dalej jak Yuidelia i przerabia uzależnionego od jej krwi Reijiego na swojego pieska pokojowego.

20130926215418

End03: Cordelia przejmuje kontrolę nad ciałem Yui, Richter zabija Reijiego i dalej myśli, że ma u Cordelii szanse. Cordelia zostawia go ruszając na spotkanie Karla Heintza.

20130926140232

Szczerze to nie wiem co myśleć o Reijim. Z jednej strony osobiście lubię typ 鬼畜眼鏡 ale Reiji był trochę za mało 鬼畜 i ogólnie był jakiś taki nudny. Ciekawa jestem ile mu zapłacili żeby połknął kij, który trzyma go tak bardzo sztywno. Za braki ze strony Reijiego nadrabiała Cordelia, bo pomimo tego, że jest turboszmatą to była całkiem zabawna chociaż zaczynam współczuć trochę Richterowi (który z kolei jest BETAMAX).  Do tego zakończenie nr 2 jest moim ulubionym zaraz po Yui załatwiającej braci dla Kanato. Miło było popatrzeć jak role się odwróciły. Niestety dobre zakończenie i bad end były znowu jakieś takie nijakie. Ogólnie to chyba nawet Ayato lubię nieco bardziej niż Reijiego.

20130926175032

Jutro powinnam zacząć ścieżkę Subaru, więc tekst jak dobrze pójdzie będzie w sobotę późnym wieczorem a do poniedziałku postaram się skończyć Shuu. Jeśli uczelnia mi bardzo nie dokopie to do premiery More Blood postaram się rozprawić z jeszcze jakąś otoge (może Princess Arthur) ale jeśli macie jakieś sugestie to piszcie :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.