Diabolik Lovers: Ayato

20130914143411

Masochistycznych wycieczek Yui część druga, tym razem w towarzystwie Ayato.

Ayato jest poster boyem gry, gościem mającym wyjątkowo wysokie mniemanie o sobie (ore-sama) i dążącym do przodowania we wszystkim. Do Yui zwraca się chichinashi i od samego początku traktuję jak darmową wyżerkę. Oczywiście jest przy tym sadystycznym dupkiem a zakres jego „usług” obejmuje polewanie gorącym woskiem, zabawę w ludzką tarczę do rzutek czy zmuszanie Yui do maszerowania przez miasto w zbyt kusej spódniczce (po czym czuł się urażony, że inne samce alfa/beta/gama ośmielają się na nią patrzeć). Na tym zabawa się nie kończy bo Ayato stwierdza, że wszystkie „pierwsze razy” Yui powinny należeć do niego, poza tym jest ciekaw jak zmieni się smak krwi Yui po utracie dziewictwa. Cała impreza kończy się dla dziewczyny ciężką anemią a Ayato zaczyna zauważać, że jej krew smakuje bardzo znajomo.

20130915202917

Oczywiście chore dążenie do doskonałości ma przyczynę w osobie mamusi Ayato, czyli Cordelii, która zmuszała go do nauki 24/7 żeby przypadkiem nie przegrał z dziećmi Beatrice bo wtedy byłby dla niej bezużyteczny. Na wampirzątko miało to oczywiście zgubny wpływ,co poza sadyzmem przejawiło się tym, że  w pewnym momencie Ayato kropnął mamuśkę i wypił jej krew. Urocze.

20130915210317

Kontynuując: Ayato i Yui spędzają większość czasu na sado-maso i wysysaniu krwi aż do momentu w którym pewnego wieczoru Yui zostaje zmacana przez リヒター (Richter?), który zwraca się do niej imieniem Cordelia. Do akcji wkracza Ayato wyrywając Yui z łap Richtera, który jest jego wujem.

20130915225152

Po jakimś czasie Ayato dochodzi do wniosku, że rytm serca i smak krwi Yui są takie same jak jego matki więc coś jest na rzeczy.

Ending01:Śpiącą Yui nawiedza Richter, by ją porwać a na dłuższą metę przebudzić Cordelię. Tu krótka informacja: Cordelia nie jest jakąś tam losową kobitką tylko córką Maou, więc  jej krew działa na pijące ją wampiry jak power up. Richter nazywa Yui 生贄の花嫁 (z braku lepszego terminu przyjmijmy: wampirzą żonę). Oczywiście Ayato nie pozwala żeby jego wujo dotykał chichinashi, która jest własnością Ayato więc wywiązuje się walka w której Richter ginie off-screen. Ayato bierze sobie Yui za żonę i zostaje szefem wampirów.

20130915230553

Heaven Scenario:01) Yui ma (znowu) anemię a Ayato i tak się do niej przystawia. Dziewczyna grzecznie każe mu spadać na drzewo co przynosi oczywiście skutek odwrotny do zamierzonego. Yui wyrywa się wampirowi ale brudzi przy okazji siebie i jego krwią, którą Ayato każe jej zlizywać. 02) Ayato i Yui są na wampirzym balu. Ayato wbija jej kły i pozwala krwi płynąć, żeby inne wampiry mogły poczuć jej zapach. 03) Pozostała 5 braci postanawia tez possać sobie Yui. Zabawę przerywa powrót Ayato do domu a wampirza brać dostaje po łapach. Heaven scenario kończy się monologiem Yui w którym ma ona nadzieje, że kiedyś Ayato wyjdzie ze swojej ciemności do światła (LOL).

Ending02:Ayato ubija swojego tatuśka i wyjawia Yui prawdę o jej sercu. Rozmowie przysłuchiwali się Kanato i Raito, którzy postanawiają spróbować szczęścia i pochłeptać krew Yui. Ayato urządza im oczywiście krwawą jatkę a Yui traci przytomność. Kiedy dziewczyna budzi się Ayato pojawia się w pokoju cały ubrudzony krwią i stwierdza, że załatwił wszystkich którzy mogli by chcieć pić krew Yui. Dziewczyna jest przerażona jego zachowaniem a Ayato urządza jej wampirzy mindbreak bo którym Yui jest w stanie tylko powtarzać jak go kocha.Następnym celem Ayato jest zostanie Maou.

20130916000859

Ending03:Ayato dowiaduje się, że Yui ma serce Cordelii, odbija mu szajba i postanawia ją zabić. Po przebiciu serca dziewczyny wypija jej krew.

Szczerze mówiąc to Ayato działał mi na nerwy nieludzko. Pomijając fakt, że głos podkłada mu Hikaru Midorikawa, którego osobiście w otoge/BL nie cierpię, to cała ścieżka była imo nudna jak flaki z olejem. Sadyzm Ayato też był jakiś taki nijaki. Przyznam jednak, że Ayato bywał niekiedy zabawny ale przez większa część gry miałam ochotę walnąć mu czymś. Poza tym o ile w przypadku Kanato byłam w stanie uwierzyć, że w jakiś pokrętny sposób zależy mu na Yui, to Ayato nie dość, że wychodził na totalnego dupka to jeszcze traktował Yui całkowicie jako środek do osiągnięcia własnych celów. Poza tym Ayato zyskuje u mnie tytuł turbodupka i wątpię żeby go ktokolwiek w tej grze pod względem DO NOT WANT przebił.

Podsumowując: pies go trącał i mam nadzieję, że Raito będzie ciekawszy.

 

3 thoughts on “Diabolik Lovers: Ayato

  1. Mam pytanie związane z grą. Bardzo chciałabym ją zakupić, ale niestety nie znam się zbytnio. Czy kupiłaś tą grę na PSP? Jeśli tak to mogłabyś powiedzieć czy gra zadziała na PSP zakupionym w Polsce? I z jakiej najlepiej strony kupić grę by nie dać się oszukać itp. Napisałam taki sam komentarz tyle, że w notce z zeszłego roku także piszę ją jeszcze raz, ale w nowszej notce ;_: Przepraszam za spam i z góry dziękuję. :D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s