Diabolik Lovers: Kanato

20130912193631

Jako że ostatnio mam napływ sił postanowiłam rozprawić się z Diabolik Lovers, które zaczęłam w zeszłym roku (czego to seminarium nie zabija w człowieku). Moją przeprawę z Dialovers będę opisywać po ścieżce, bo jak okazało się przy okazji Sweet Fuse, jak nie robię notatek i nie piszę na bieżąco to zapominam o połowie  rzeczy.  Po tym przydługawym wstępie zapraszam was do zapoznania się z Sakamakim Kanato.

Kanato jest jednym z trzech synów Cordelii (jego braćmi po matce są Ayato i Raito), lubi słodkie jedzenie i jest małym sadystą, któremu wiecznie towarzyszy pluszowy misiek o imieniu Teddy. Teddy oczywiście nie jest zwykłą maskotką a w wypadku gdyby miśka coś spotkało Kanato wpada w histerię o czym na własnej skórze przekonała się Yui, kiedy niechcący skopała Tedzia z łóżka. Misiek dla Kanato jest tak ważny, ponieważ w środku zaszyte są złożone w buteleczce prochy mamusi (( ´Д`)キモッ), które Kanato jak grzeczny synek co jakiś czas łyka jak lekarstwo (i namawia na to Yui). Oprócz tego Kanato posiada kolekcje woskowych „lalek” i oferuje naszej bohaterce, że ją też może na lalkę przerobić. Poza tym Panda-kun jest bardzo zazdrosny o uwagę Yui do tego stopnia, że zabrania jej rozmawiać z innymi braćmi a potem też z innymi ludźmi.

20130912195030

Głównym powodem dla którego Kanato interesuje się Yui, jest jej nostalgiczny zapach, który przypomina mu zmarłą matkę. Jak się później okazuje Yui ma w sobie serce Cordelii. Przez większą część gry Yui gra rolę skrzyżowania matki/opiekunki i dziewczyny Kanato. Ogólnie Panda-kun wychodzi na strasznego mothercona.

Sam Kanato jest jaki bo jest mamusia nie zważając na małego Kanato zabawiała się na prawo i lewo kiedy tatuśka nie było w domu (patologia). Ogólnie mamusia Kanato za bradzo się nie przejmowała przez co wampirek ciągle boi się zdrady i opuszczenia, przez co jest w stosunku do Yui bardzo zaborczy. Kiedy mamusi kolejny lovelas się nudził Kanato przerabiał go na lalkę do swojej kolekcji. Podobny los spotykał ofiary wampiryzmu w zamku ojca braci.

20130912210002

Cała ta scena przypomniała mi świetny filmik FEWDIO
http://www.youtube.com/watch?v=E5ZHbjpSxLo

Przerwanie więzi z mamusią następuje dopiero kiedy Kanato uświadamia sobie, że skoro ma kochającą go bezwarunkowo Yui to miśka można w romantyczny sposób spalić i pokazać w ten sposób dziewczynie jak bardzo mu na niej zależy.

20130913192636

ENDING01: Yui po kilku gorących sesjach ssania krwi ma tak wyprany mózg, że nie pamięta nic poza Kanato. I w zasadzie nic ją poza nim nie interesuje. W międzyczasie Kanato rozprawia się z resztą braci w walce o zostanie spadkobiercą tatusia i powoli zamienia Yui w wampirzycę. Zeby było zabawniej Kanato po zamianie Yui, zabiera ją do kościoła gdzie dziewczyna wysysa krew z własnego ojca nie zdając sobie z tego sprawy. Wszystko kończy się przenosinami pary do wampirzego zamku. Ending 01 ma swoją kontynuację w Heaven Scenario.

20130913202440

Heaven Scenario: 01)Kanato i Yui mieszkają razem w zamku, gdzie Yui ma chwilowy przebłysk pamięci i wyrusza na poszukiwanie różańca, który był dla niej bardzo ważny. Oczywiście Kanato wybija jej z głowy dalsze rozmyślania na temat. 02)Yui łapie w zamku motylka i postanawia pokazać go Kanato, mysląc, że go to ucieszy. Oczywiście efekt jest odwrotny i wampirz wpada we wściekłość po czym postanawia przypomnieć Yui stare dobre czasy (zwraca się do niej Yui-san). 03) Yui wychodzi na spacer z zamku, Kanato podąża za nią. Wycieczka kończy się wzajemnym spijaniem krwi.

ENDING02: Bitches & whores with NTR flavour.Yui jest uzależniona od wysysania jej krwi, więc kiedy Kanato akurat nie ma w pobliżu to dziewczyna korzysta z usług innych braci. Oczywiście kiedy Kanato się o tym dowiaduje to wpada w szał. Dziewczyna żeby uzyskać jego przebaczenie urządza polowanie na innych braci i wysyła ich na tamten świat. おしまい

20130913215751

ENDING03: Yui za bardzo kombinuje z innymi braćmi za plecami Kanato. Kiedy wszystko wychodzi na jaw Kanato w przypływie wściekłości spopiela braciszków a Yui przerabia na swoją lalkę.

20130913211714

Kilka słów o systemie: gra podzielona jest na 3 scenariusze DARK, MANIAC i ECSTASY i z każdym kolejnym wampir coraz bardziej przywiązuje się do Yui, co w przypadku Kanato zahacza o obsesję (ale ciii~ w DiaLovers gra się dla cuhrazy). Wybory w grze mają wpływ na 3staty: sadyzm, masochizm i „miłość”. Niestety w przypadku wyborów S to odnoszę wrażenie, że są to odpowiedzi których udzieliłaby każda zdrowo myśląca osoba (przynajmniej w scenariuszu Kanato).

Sama historia jest bardzo epizodyczna i ogólnie świetnie się na niej bawiłam. Ogólny poziom lolwtf zaowocował poprawą nastroju i napadami dzikiego śmiechu. Co do Yui to  powinna ona  dostawać wynagrodzenie za bycie terapeutką bo dalej obstaje przy opinii, że Kanato przydałoby się pranie tyłka albo przynajmniej pogadanka edukacyjna. Skoro już jestem przy samym shota-wampirze to Kaji Yuuki naprawdę wypadł w roli psycho-shoty świetnie (te wszystkie wrzaski, szepty i groźby ( ´Д`)キモッ). Szkoda, że momenty w których Kanato śpiewa nie mają podłożonego głosu, bo wokal Kajiego jest całkiem niezły.

20130913200245

Jak na razie gra bardzo fajna i na chwilę obecną zaczynam scenariusz MANIAC Ayato (którego mam ochotę co jakiś czas zamordować) więc opis jego ścieżki powinien pojawić się kolo poniedziałku jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie zacznę znowu oglądać Onii-sama he.

Jedna myśl w temacie “Diabolik Lovers: Kanato

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.