[Recenzja]Uta no☆Prince-sama♪ MUSIC 2

Rzut okiem na drugą grę rytmiczną Uta no Prince-sama Music. Oczywiście na poziomie EASY bo za wielki ze mnie każual żeby wbić na HARD cokolwiek więcej niż A na poziomie 1.

20130907173003

System w zasadzie wiele nie różni się od pierwszego Music. Mamy 3 poziomy trudności: EASY, HARD, PRO podzielone na na 3 levele (poza PRO gdzie mamy tylko1). Startujemy z kilkoma piosenkami a nowe odblokowujemy przez zdobycie kolejnych serduszek. Serduszka dostajemy jeśli zaliczymy piosenkę na minimum A. Oprócz piosenek pojawiają się też nowe stroje w które możemy upchnąć bohaterów oraz tła i efekty specjalne pojawiające się przy nabijaniu komba. Po zdobyciu 3 serduszek na danym poziomie zostajemy nagrodzeni krótkim epizodem z naszymi bohaterami. Na wyższych poziomach (HARD i PRO) odblokowują się też Memories ale jak pisałam na początku dla mnie to nie do ogrania (maksymalnie jestem w stanie załapać się na A na poziomie 2).

20130906121056

Nowością jest dodanie głosów, które z wielkim przejęciem informują nas jak to udało nam się bosko wbić kombo albo też skrewić sytuację nieludzko. Przykład z życia: wbijam boskie kombo przy piosence Maracasa Reijiego i słyszę „YESS” tylko po to, żeby skopać kombo w tej samej sekundzie i usłyszeć dramatyczne „NOO”. Całkiem fajna sprawa chociaż potrafi rozproszyć.

20130906120850

Inną rzeczą jest wprowadzenie odliczania jeśli zastopujemy sobie grę, czego w pierwszej grze nie było. Z innych zmian to nie ma alternatywy Natsuki/Satsuki i Tokiya/Hayato za to pojawiła się nowa „tajemnicza” postać.

W grze mamy  33 piosenki wykonywane przez chłopaków ze STARISH i QUARTET NIGHT pochodzące z gier Debut i All Star, płyt Shuffle Unit a także z drugiego sezonu anime. I tu boli mnie to, że nie upchnięto do gry też Poison Kiss (FEELING FEELING FEELING ♪).  Pełną listę piosenek możecie zobaczyć na stronie gry. Osobiście najlepiej bawię się na piosenkach z Shuffle Unit :月明かりのDEAREST, Still Still Still, Baby, My Strawberry (btw dramy które są na płycie z piosenką są świetne (*´艸`*)). Najgorzej podchodziły mi na poziomie EASY 恋桜 i WinterBlossom, które są chyba najwolniejszymi piosenkami w grze. Co ciekawe na HARD WinterBlossom w pierwszym podejściu zaliczyłam na A.

20130913143935

Pod względem trudności, to pomimo mojego jęczenia nad poziomem HARD, to jednak łatwiej jest załapać się na A lub S (przynajmniej na poziomie EASY).

Słowo o epizodach: w większości są zabawne i skupiają się na interakcjach między narybkiem ze STARISHu a seniorami z QUARTET NIGHT i miażdżą system. Do moich ulubionych zalicza się rozmowa Cecila i Camusa o kanji , strogonow z Ranmaru i Masato, czy wycieczka trójki Natsuki, Syo, Ai po zakupy.

20130906143411

Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry większość menu jest po angielsku więc nawet z zerową znajomością japońskiego da się grać (testowane na bracie;).

20130909140513

EDIT: Na koniec wyniki blogowej ankiety dotyczącej UtaPri:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.