[Recenzja]Heartful Kareshi Holiday Star

hsmain

Powrót sympatycznych gołąbków, tym razem w oprawie świąteczno-zimowej.

Holiday Star składa się z czterech głównych historii, sześciu krótkich historyjek i Radia. Pierwszą historią jaką możemy przeczytać jest The Christmass Thieves Attack! w której Ryouta, Hiyoko i inni bohaterowie uganiają się po całym mieście Littledove Hachiman (pierwszy raz pada nazwa miasta!) za dwójką tajemniczych postaci, które kradną choinki. Nie zabraknie oczywiście ofiar (w postaci choinek), broni biologicznej, czołgu i dwójki uroczych złodziei (Merry Christamas!). Drugą historią jest Fallen Chronicles- Absloute Zero w której, jak sugeruje bardzo 中二 tytuł, pierwsze skrzypce gra filipino bananaboy Anghel Higure z którym odwiedzimy Comiket i powalczymy przeciw panu Bishikikouji Nishikijouji z pomocą uroczych Pretty Coore. Dwie ostatnie duże historie łączą się ze sobą. Pierwsza z nich The Day the Night Slept rozpoczyna się gdy nasza wesoła gromadka (minus Anghel) oglądając na dachu szkoły całkowite zaćmienie księżyca, zasypia i śni ten same sen o tytułowej Holiday Star. Wydarzenia głownie śledzimy z perspektywy pary Hiyoko-Nageki, która wykonuje iście erpegowe questy dla Króla, w czasie których spotykają resztę bohaterów a spasiony gołąb jak zwykle usiłuje doprowadzić kogoś do zgonu. Po drodze Hiyoko i Nageki ratują życie pewnemu Wędrowcowi, który udziela im kilku dobrych rad. Czwarta historia The Day the Night Slept (After) rozpoczyna się w tym samym momencie w którym kończy poprzednia część i jest nieco cięższa niż trzy poprzednie historie. Bohaterowie próbują nie tylko uciec z Holiday Star ale także uwolnić jej mieszkańców. Atmosfera bardzo przypomina BBL z oryginalnej gry, tym bardziej, że znowu mamy rzut oka w przeszłość bohaterów.

hs1

Po ukończeniu kolejnych historii odblokowane zostają short story w których wybierzemy się z bohaterami na tradycyjną noworoczną wycieczkę do świątyni (tu mamy wybór czy chcemy widzieć ptasie czy ludzkie wersje bohaterów), Hiyoko i spółka uratują Strączynki, dowiemy gdzie przepadł Anghel podczas wydarzeń z The Day the Night Slept, poznamy sekret Alberta oraz odwiedzimy razem z Shuu, Nanaki i Hitori Kyoto. Ostatnia, The Day the Night Slept (After After), zostanie odblokowana po przeczytaniu wszystkich sześciu audycji radiowych i zawiera sceny, które nie zostały wykorzystane w The Day the Night Slept (After).

Na koniec zostaje sześć audycji radiowych prowadzonych przez Ryoutę z gościnnymi wystąpieniami innych postaci. Jeśli nurtują was pytania typu jakiego koloru bieliznę noszą bohaterowie, ilu aliasów używa Shuu i jak wygląda życie z gołębiami to znajdziecie coś dla siebie. Zalecam przed czytaniem Radia, i w zasadzie przed całym Holiday star, przeczytanie pełnej wersji gry i przejście przez ścieżkę BBL dwa razy chyba, że chcecie oberwać spoilerem po oczach.

hs3

Od strony technicznie podobnie jak w Heartful Kareshi jest okej, muzyka chyba jest nieco lepsza i od razu mamy dostęp do galerii. Bardzo osobiście też podobały mi się zarówno tła użyte w The Day the Night Slept, miały taki bardzo baśniowy, troszkę mroczny charakter; jak i ilustracje użyte w książkach Króla. Ma to swój smaczek i taką nieco creepy atmosferę.  Wracając do galerii to oprócz CG i ilustracji z książek, wraz z postępem historii odblokowane zostają rysunki z ludzkimi projektami kilku postaci, które w poprzedniej grze nie doczekały się ich.

Podsumowując Holiday Star to coś idealnego na zimę, mamy trochę scen zabawnych trochę smutnych, jak zwykle dużo parodii, czasem nieco złośliwej (patrz: napęd na fangirlsy). Jeśli podobało wam się oryginalne Heartful Kareshi to Holiday Star też przypadnie wam do gustu. Poza tym więcej doktora Iwamine♥ czego można chcieć więcej? A, tak więcej doktora Iwamine (^_-)-☆

hs2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.