Game Center CX

W ramach 200 wpisu chciałabym napisać coś krótkiego na temat bardzo fajnego japońskiego programu Game Center CX.

Game Center CX w jednym gifie

Czym jest GC CX?  Najprościej mówiąc jest to Let’s Play w stylu retro w wykonaniu japońskiego komika Shinyi Arino ( Arino-Kachou). Szef Arino gra w różne mniej lub bardziej irytujące gry z różnych gatunków komentując oczywiście cała sytuację na bieżąco w zabawny sposób. Żeby nie było za łatwo przed Szefem postawione jest zadanie: pokazanie widzom zakończenia danej gry. Problem jest jeden: Arino w większość gier po prostu ssie, co owocuje zwykle komentarzami ekipy która kręci GC CX i wkroczeniem na scenę któregoś z  AD, którzy zwykle wyciągają Szefa z rożnych tarapatów.

Żeby nie było zbyt monotonnie to poza „Wyzwaniem” w programie pojawiają się też przeróżne interesujące kąciki. Najbardziej lubiany przez fanów  jest chyba TamaGe w który Arino razem z ekipą kręci się po poleconych przez widzów centrach gier/sklepach z grami.IMO najbardziej interesujący  kącik, który pozwala zachodniemu fanowi na rzut okiem na to jak wyglądają takie centra w Japonii i czego możemy im pozazdrościć :> W pierwszych sezonach interesujące też były wycieczki Szefa do siedzib różnych firm produkujących gry, w czasie których Arino przeprowadzał wywiady z twórcami (m.in z Hideo Kojimą). Później pojawiły się kąciki w których Arino grał w gry na klasycznego Gameboya czy wydzwaniał do widzów prosząc o radę gdy męczył się ze Spelunkerem i ultimate クソゲー Super Monkey Daibouken. Gra w zmutowaną wersję karuty (z kartridżami), czytanie mądrości życiowych ze strategy guide’ów do gier, romantyczne momenty w grach czy rzut okiem na to jak wyglądało tworzenie gry GC CX na nds stanowią bardzo przyjemne urozmaicenie w oglądaniu. Innym fajnym kącikiem jest Game Collections gdzie prezentowane są w kolejności chronologicznej gry głównie na NES/SNESa.

Angelique Trois

Teraz możecie się zastanowić co GC CX ma wspólnego z blogiem który zorientowany jest głównie na visual novel. W historii GC CX pojawiały się co najmniej trzy odcinki poświęcone naszemu hobby. Były to Angelique Trois z serii NeoRomance, TokiMemo oraz Kamaitachi na Yoru. W szczególności polecam odcinek o Ange, który pokazuje bóle grania bez walkthrough. A tak poza tym to Umyj twarz i spróbuj ponownie! Odcinek TokiMemo związany jest ze ślubem Arino (tu polecam filmik poniżej). Tym razem Arino musiał skończyć grę uzyskując dobre zakończenie Shiori, udziela przy tym dobrych rad jak poderwać kobiety :) Kamaitachi no Yoru, w przeciwieństwie do pozostałych dwóch gier, jest utrzymane w konwencji horroru/kryminału co jednak nie zmienia faktu, że przy komentarzach Szefa i jego ekipy można się nieźle uśmiać.

Dobre Rady wujka  Szefa Arino

Na chwile obecną Game Center CX liczy sobie 145 odcinków z których spora część doczekała się angielskich napisów. Nowe odcinki pojawiają się w temacie na forum SA, tam też możecie się zaopatrzyć w nowe odcinki. Oprócz standardowych odcinków lecących w telewizji pojawiają się też przeróżne specjale np  Tamage w Korei czy wycieczka Kachou do Stanów Zjednoczonych. Do tego dochodzą bonusowe epizody z DVD (tu polecam Binary Land- mega słodkie, sympatyczne i pojawiają się AD, których dawno nie było).

Ogólnie bardzo wciągający program (oglądałam nałogowo od końca sesji tak przez 2 tygodnie ) i bardzo motywujący do gry jeśli zaczyna się cierpieć na Syndrom Zmęczonego Gracza. Arino i jego ekipa są naprawdę bardzo sympatyczną grupą, która często zachowuje się jak dobrzy przyjaciele dogryzając sobie nawzajem w czasie „wyzwań” czy wycieczek do tytułowych game center.

W ramach bonusu: fragment innego programu dotyczącego vidya w którym można zobaczyć Szefa grającego w MonHuna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s