[Recenzja]Boku no Shokora

„Oddam twojego młodszego brata w zamian za domowej roboty czekoladkę„. Wiadomość o tej treści dostała nasza bohaterka Komachi. Aby uratować swojego młodszego brata Youtę z rąk Takaomiego nasza bohaterka zmuszona jest podarować temu ostatniemu walentynkową czekoladkę.

Boku no Shokora to bardzo krótka doujinowa gra, której cała fabuła kręci się właśnie wokół owej feralnej czekoladki (mejd baj Komachi) i uczucia jakie być może łączy dwójkę naszych głównych bohaterów. Gra posiada cztery zakończenia: dwa dobre i dwa złe, chociaż muszę przyznać, że złe zakończenia są rozbrajające, w szczególności to w którym do pokoju wpada Youta. O bohaterach nie można powiedzieć za wiele, Komachi jest trochę tsundere dziewoją, nie kontrolującą swojej pięści; Takaomi to z kolei  typ bogatego paniczyka, niezbyt ogarniętego w stosunku do normalnych ludzi. O bracie Komachi powiedzieć można tyle, że jest.

Na plus wybija się strona graficzna. Ilustracje są całkiem ładne i jak na tak krótką grę (przejście jej zajęło mi ok. 40 minut) jest ich całkiem sporo. Muzyka nie zapada specjalnie w pamięć ale też i nie irytuje za bardzo. Całość sprawia bardzo sympatyczne wrażenie i świetnie spisuje się w roli krótkiego odmóżdżacza pomiędzy jakimiś bardziej wymagającymi wysiłku umysłowego pozycjami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zakończenie Using any means to reach the goal, pierwsze które dostałam i chyba najlepsze w całej grze. Po ukończeniu gry w sekcji Extra, pojawia się Prolog w którym możemy zobaczyć jak zaczęła się dziwna znajomość Komachi i Takaomiego. Ponadto standardowo mamy listę zakończeń, galerię, omake i wiadomość od twórców.

8 thoughts on “[Recenzja]Boku no Shokora

  1. Zaszalałaś ostatnio z wpisami. Ja odpaliłem sobie z ciekawości „Second Reproduction” i jestem zaskoczony, że jak na grę otome to nawet ciekawa rzecz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s