[Recenzja]Heartful Kareshi

Główna bohaterka Tousaka Hiyoko uczęszcza do szkoły dla uzdolnionych  gołębi St.PigeoNation’s. Haczyk? Sama jest człowiekiem. Dlaczego chodzi do akurat takiej szkoły chodzi? To długa historia. W czasie kolejnego roku szkolnego bohaterka spotka starych jak i nowych znajomych a także być może uda jej się znaleźć miłość i nie zginąć. Brzmi bezsensownie? Oczywiście! Ale za to są gołębie!

Mówiąc szczerze podchodziłam do Heartful Kareshi bardzo ostrożnie, gra wywołała bowiem na internetowej scenie niezłe zamieszanie przede wszystkim przez wykorzystanie motywu gołębi w roli kawalerów do poderwania. HK reklamuje się jako gra BL (Bird’s Love) i jest to całkowity misz-masz różnych motywów spotykanych w visual novel: od całkowicie zabawnych ścieżek przez łzawe dramaty, akcje rodem z filmów szpiegowskich i szalonego yandere-naukowca na dokładkę. Jako parodia gatunku sprawia się naprawdę dobrze. Mamy każdy możliwy stereotyp postaci: od przyjaciela z dzieciństwa,przez bogatego paniczyka, playboya, nadpobudliwego kolegę, nauczyciela,tajemniczego cichego osobnika, na wspominanym już  yandere kończąc. Do tego w grze upchnięto elementy dating-simu, które z tego co widziałam nie mają jakiegoś specjalnego wpływu na rozgrywkę ale sięgają do korzeni gatunku. Problemem jest natomiast całkowite wyrwanie wszystkiego z kontekstu, co mnie osobiście trochę wkurza bo lubię wiedzieć coś więcej o świecie i bohaterach niż to co pokazano. Ponadto gra jest dość krótka, udało mi się ją ukończyć w niecałe trzy godziny.

Od strony technicznej gra prezentuje się nieźle. Zamiast standardowych sprite’ów wykorzystano zdjęcia gołębi na rysowanych tłach. Muzyka jest dość przyjemna i nie działa na nerwy. Miłym bonusem są też karty z postaciami w ich ludzkich wersjach. Minusem jest brak galerii w której można by przejrzeć portrety bohaterów a także brak CG. Na plus można zaliczyć też całkiem fajny pomysł z umieszczeniem nazwisk seiyuu, którzy mogliby udzielać głosu postaciom (np Koyasu Takehito jako Iwamine Shuu).

Gra w wersji darmowej posiada 8 zakończeń: po jednym dla każdej postaci + standardowy bad end jeśli skopiemy po drodze jakiś wybór. Wersja komercyjna ma mieć zakończeń 13 + jeszcze jedną postać która nie pojawia się w darmowej wersji. Ponadto polecam grać : Oko/Sakuya/Ryouta/Nageki/Kauzaki (w dowolnej kolejności)=> Shuu=>Yuuya. W ten sposób nie zespoilujemy się za bardzo.

Ogólnie Heartful Kareshi dostarczyło mi całkiem miłej rozrywki na czwartkową noc. Czekam też z niecierpliwością na zapowiedzianą na styczeń 2012 dramę CD Heartful Kareshi Proloque. W końcu zawsze to milo usłyszeć głosy bohaterów, zamiast odtwarzać je  w mózgu.

Jedna myśl w temacie “[Recenzja]Heartful Kareshi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.