[Recenzja]Hanachirasu

Krótka historia o zemście opowiedziana tym razem  z perspektywy ściganego zemstą.

XXI wiek w alternatywnej rzeczywistości, na mocy rozporządzenia Pierwszego Ministra Ishimy Kaigen, Tokyo zostaje otoczone  Murem a w jego granicach panuje zakaz użycia broni palnej. Miasto targane jest walkami pomiędzy wielką korporacją Takigawa a organizacjami terrorystycznymi, z których największą jest Hokodome no Kai. Główny bohater Hanachirasu, Takeda Akane pracuje czasowo jako ochroniarz szefowej korporacji. Jego prawdziwym celem jest jednak ponowne starcie się w pojedynku z Igarasu Yoshią, najleszpym przyjacielem Akane ale także jego największym wrogiem.

Akane i Igarasu

Nie ma sensu rozpisywać się o fabule Hanachirasu, bo vn jest na tyle krótka, że można ją przeczytać w jeden dzień bez większego wysiłku. Uprzedza jednak, że Hana zawiera bardzo dużo opisów wszelakich technik walk mieczem i poszczególnych szkół trudniących się szkoleniem przyszłych wojowników. Dwójka głównym bohaterów to właśnie uczniowie zniszczonego cztery lata przed rozpoczęciem fabuły dojo. Czasem miałam wrażenie, że czytam podręcznik walki kataną- wersją ilustrowana, co nie zmienia faktu, że diabelnie mi się to podobało. Gra obejmuje 6 zakończeń: 3 z nich zostają odblokowane po zakończeniu True Enda. Dodam tylko, że alternatywne zakończenie (to z napisami końcowymi) powinno spodobać się miłośniczkom BL i fanom zombie. Ponadto zastanawiałam się co brał Narahara kiedy wpadł na takie zakończenie. W każdym razie mógłby się podzielić :)

Pod względem audio-wizualnym Nitro+ jak zwykle nie zawodzi. Projekty postaci są ładne a Igarasu i Akane są bardzo przystojnymi facetami. Za muzykę odpowiada jak zwykle ZIZZ studio, więc kawałki naprawdę ładnie komponują się z akcją a piosenkę końcową do True End śpiewa Itou Kanako (ten głos, uwielbiam ją,takie zboczenie). Dodatkowym plusem jest pełny voice acting.

Polecam Hanachirasu bo to kawałek naprawdę fajnej historii, z tym, że nie wszystkim infodumping zafundowany przez Naraharę może się spodobać.

One thought on “[Recenzja]Hanachirasu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s