[Recenzja]Kikokugai the cyber slayer

W alternatywnej przyszłości Shanghai rządzony jest przez Mafie, zatrudniającą na swoje potrzeby mistrzów Kung Fu. Główny bohater  Kong Taoluo, należy do mistrzów posługujących się techniką qi, przybywa zaś do miasta szukając zemsty na swoich byłych towarzyszach, którzy doprowadzili do śmierci jego ukochaną młodszą siostrę. Taoluo oprócz zemsty ma też inny cel: poskładać do kupy fragmenty duszy/świadomości  Ruili, które są w posiadaniu jego ex-towarzyszy.

Tak zaczyna się krótka cyperpunkowa i dość mroczna  visual novel od Nitro+ . Fabularnie za Kikokugai odpowiada autor Saya no Uta- Urobuchi Gen, czyli wiadomo, że można spodziewać się czegoś mrocznego i  ryjącego mózg. Ogólnie ten tytuł jest dość ciężki, trup ściele się gęsto, sceny erotyczne są dość brutalne i miejscami dziwne  a opisy walk są bardzo dynamiczne. Całość klimatycznie podkreśla muzyka. Co do naszego głównego bohatera, to jest on przykładem antybohatera idącego dosłownie po trupach do celu. Reszta bohaterów na czele z siostrzyczką Taoluo  też nie grzeszy normalnością i właściwie można ich spokojnie uznać za psychopatów. Ale cóż, taki urok n+. Dodatkowo  Kikokugai jest  zaliczany do kinetic novel, więc nie mamy tutaj żadnych wyborów a gra ma tylko jedno zakończenie, które można określić chyba tylko  jako słodko-gorzkie. CG są bardzo ładne i w przypadku scen walki dynamiczne, sprite’y za to są trochę ułomne i jakoś dziwnie odstają od tła ale może, to tylko moje odczucie. Trochę żałuję, ze Kikokugai należy do tych visual novel, które nie mają voice actingu, bo na pewno wtedy byłby jeszcze dynamiczniejszy. Całość odbiera się trochę jak stare dobre filmy kung-fu.

Podsumowując, to Kikokugai jest dobrą, zrytą vn akcji. Sądzę, że miłośnikom dobrych nawalanek w cyberpunkowych klimatach. Gra ma angielskie tłumaczenie w postaci patcha, którego można ściągnąć na stronie TLWiki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s